Google Android Marketi Getiriyor

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

GOOGLE’ın mobil işletim sistemi Android’in uygulama pazarına Türkiye’den girilmemesi sorunu çözülüyor. Google Ortadoğu ve Afrika Direktörü Richard Turner, Android Market Uygulaması’nın Türkiye’de yıl sonuna kadar hayata geçeceğini açıkladı. Turner, “Android Market uygulaması Türkiye’de kullanıma sunulacak. Türk firmaları da bu hizmeti heyecanla bekliyordu. Yıl sonuna kadar Android Market’in Türkiye’de aktif hale geleceğini düşünüyorum” dedi.


 


Fatih projesini öven Turner, şu değerlendirmeyi yaptı: “17 milyon öğrenciye 4 yıl içinde tablet üzerinden eğitim verilecek olması heyecan verici. Benzer bir proje ile hiç karşılaşmadım. 8 milyar TL’lik projenin genç nüfusa sahip Türkiye’nin eğitim sisteminin dönüşümünde önemli katkısı olacağını düşünüyorum. İçerik üretimiyle ilgili olarak Sebit ile çok yakın çalışıyoruz. Bunun dışında da içerik üreticileriyle işbirliği yapacağız.”

Türkçe F klavye
Türkçe F tuştakımının bakanlık tarafından da istenildiğini belirten Richard Turner, şöyle konuştu: “Türkçe F tuştakımı sadece Fatih projesindeki tabletler için değil, tüm Android platformundaki cihazlar için geçerli olacak. Türkçe seçenekler arasına F tuştakımı da olacak. Sadece öğrenciler değil, tüm Türk tüketiciler bu kolaylıktan faydalanacak.” Hanife Bas, Hurriyet

Facebook

Youtube