Turizm

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye ile Ukrayna arasında vize muafiyeti anlaşmasının imzalandığını bildirdi. Başbakan Erdoğan ve Ukrayna Devlet Başkanı Viktor Yanukoviç, baş başa ve heyetlerarası görüşmelerin ardından Başbakanlık Merkez Bina'da ortak basın toplantısı düzenledi.

 

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
Visa Europe'un, Ocak-Eylül 2011 döneminde Türkiye'deki kart kullanıcılarının yurt dışındaki harcamalarıyla ilgili verilerine göre, en fazla harcama ABD'de gerçekleşti. Visa Europe verilerine göre, Türkiye'deki kart sahiplerinin Ocak-Eylül 2011 döneminde yurt dışında yaptığı harcamalar, bir önceki yılın aynı dönemine oranla yüzde 3 artış gösterdi. 9 ayda yapılan harcama tutarı 346 milyon avro oldu.

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
Türkler’in yoğun olarak yaşadığı New Jersey’de de büyüklü küçüklü Türk restoranlar müşterilere hizmet veriyor. Tenafly’da uzun yıllardır faaliyet gösteren Şamdan, New Jersey’in en eski Türk restoranlarından Beyti, Türkler’in yoğunlukla yaşadığı Paterson’daki Toros ve Alaturka, Kuzey New Jersey’nin eski mekanlarından Dayının Yeri (Uncle’s Place), Kervan, Highland Park’taki Seven Hills of İstanbul, bunlardan ilk akla gelenler.
2009 Zagat restoranlar kitabında, New Jersey’deki Türk restoranları arasında lezzeti, dekoru ve servisi ile ilk sırada yer alan Lodos Restaurant dikkat çeken yerlerden biri. New Jersey’deki Akdeniz ve Türk mutfağı kategorisinde yemek lezzeti üzerinden Zagat’ın gurmeleri tarafından en fazla oyu alan New Milford şehrindeki Lodos Restaurant, yemek lezzeti sıralamasında Şamdan ve Beyti ile aynı oy oranına sahip.

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
New York’ta faaliyet gösteren her restoran, kendisinin en iyisi olduğunu iddia eder. Bu konuda objektif bir değerlendirme yapabilmeniz için Zagat adı verilen ve New York’taki hemen hemen tüm restoranları derecelendiren kaynaüa başvurmanızda fayda var. Restoranları fiyatları, yemek lezzetleri, dekorları ve servis kalitelerine göre sınıflandıran Zagat’ta en iyi Türk restoranını bulmanız çok zamanınızı almaz.

Ancak bölgede yaşayanların deneyimlerinden yola çıkarsak, New York City’nin en gözde Türk restoranlarından ilk akla gelenleri Turkish Kitchen, Pera, Dervish Restaurant, Şip Şak, Ali Baba, Şamdan ve Turkuaz gelir. 

Türk girişimciler sadece Türk mutfağına yönelik mekanlarla hizmet vermiyor. 2. Avenue’deki İtalyan Pescatore onlardan biri.

Türk restoranların genelinde görülen klasik dekor süsleme ve menü seçeneklerinin dışına çıkan ve yarattığı konsept ile ilgi çeken işletmeler de var. Manhattan’ın gözde alışveriş ve eğlence mekanlarından SOHO’da açılan Antique Garage onlardan biri. Mekan, içindeki tüm dekorun antika olması ile ünlü.

Facebook

Youtube