Romanya

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
Bulgaristan'da engelle karşılaşan taşımacılık şirketleri çareyi denizde buldu. UN Ro-Ro, Romanya'ya yeni hat açtı. Türk ihraç mallarının en çok sorun yaşadığı gümrük olan Bulgaristan ile sorunlar için değişik çözümler üretiliyor. Kotalar, izin belgeleri, geçiş ücretleri ve uzun kuyruklar ile anılan Türkiye'nin Avrupa'ya açılan kapısı Bulgaristan'ın engelleri denizden aşılacak. Karayolu ile taşımanın gittikçe zorlaştığı Bulgaristan yolu için UN Ro-Ro yeni bir hat açmayı planlılyor.

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
Altıncı Kolordu "Romanya cephesine" gitmiş. "Müttefik ordular" emrine girmiş. Eylül 1916-Mayıs 1918 arasında "çok başarılı muharebeler" yapmış. 42 bin kişilik mevcudundan "19 bin 100'ünü" kayıp vermiş. Ve sene 1932... Bükreş Büyükelçimiz Hamdullah Suphi Tanrıöver'in girişimiyle "Bükreş Türk Şehitliği" kurulmuş. "400 şehidimiz" isim isim "tek kabirlerde." 535 şehidimiz de "toplu kabirde."

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
Türk inşaat sektörünün, sayıları binleri aşan toplu konutları zamanında ve sorunsuz teslimetmesi dünyanın dikkatini çekiyor. Markalı projelerdeki performansımız, yakın coğrafyada kamunun toplu konut projelerindeki müteahhit arayışında bizi öncelikli konuma getirdi. TOKİ'ye dünyanın pek çok ülkesinden iş ve işbirliği teklifi gelirken, Türk özel sektörü de onbinlerce konuttan oluşan projelere imza atmaya başladı. Ortadoğu'dan başlayan rüzgar, Avrupa'ya da sıçradı. Son bir ayda 3 ayrı şirketten ayrı ayrı açıklamalar geldi. Kuzu Grup, İran'da 20 bin konutu 8 ay gibi kısa bir sürede tamamlayıp, zamanından önce teslimederken, aynı ülkede Mimart Yapı da 6 bin konutluk bir projeyi üstlendi. Meskeni Sazan projesinin ilk etabında 2 bin konut bulunacak.

Facebook

Youtube