Bulgaristan

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Turkcell İletişim Hizmetleri AŞ, Bulgarian Telecommunications Company AD'nin (Vivacom) yüzde 93,99 oranında hissesinin satın alınması için teklif verilmesini kararlaştırdı.


 


Turkcell'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan açıklamada, ''Şirketimiz Yönetim Kurulu, Bulgaristan'da faaliyet gösteren telekom operatörü Bulgarian Telecommunications Company AD'nin (Vivacom) yüzde 93,99 oranında hissesinin satın alınması için teklif verilmesine karar vermiştir'' denildi.

AA

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
Avrupa kayak merkezleri arasında yıldızı hızla parlayan Bulgaristan Bansko bölgesinde 3 yıl önce aldığı otele 18 milyon Euro yatırım yapan Regnum’un Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Öztürk, “Avrupa’nın popüler kayak merkezlerinde bir ailenin 1 haftalık kayak tatili 20 bin, Bansko’da ise 1000 Euro” dedi.

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
Bulgaristan Cumhurbaşkanı Parvanov ile birlikte katıldığı Türkiye-Bulgaristan İş Forumu'nda iş adamlarına hitap eden Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye ile Bulgaristan arasındaki ticaret hacminde ilk hedefin 5 milyar dolar olması gerektiğini belirterek, “Daha sonra bu rakamı çok süratli bir şekilde 10 milyar dolara çıkarmamız gerekir. İki ülke arasında bu potansiyel var” dedi.

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
Bulgaristan, 1910 ve 1920’li yıllarda Doğu Trakya’dan göç ettirilen Bulgarların geride bıraktıkları gayrimenkullere ilişkin Türkiye’den milyarlarca dolar tazminat almak amacıyla çabalarına hız verdi. Bulgar basını, Bulgarların Türkiye’den gayrimenkul tazminat çalışmalarını hızlandırdığına dikkat çekerken, Parlamento’nun geçen Cuma günü aldığı kararda, Doğu Trakya’dan göç ettirilen Bulgarların arkalarında bıraktıkları gayrimenkullere ilişkin Parlamento’da 240 milletvekilinden 125’inin, Milliyetçi Parti Ataka tarafından başlatılan Türkiye’den tazminat talebi çalışmalarının hızlandırılması lehine oy kullandığı hatırlatıldı.

Facebook

Youtube