TADF Heyeti İstanbul Ziyaretlerini Sürdürüyor

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Çınar ve heyeti,Ankara’daki üst düzey resmi ziyaretlerinin ardından İstanbul’da görüşmelerine devam ediyor. Türk Kültür Vakfı Direktörü ve Amerika Türk Koalisyonu Başkan Yardımcısı Güler Köknar ile görüşen TADF Heyeti bu yıl içinde yapılacak TADF faaliyetlerini kısaca anlattı.Toplantıda Köknar, TADF’nin çok önemli bir kuruluş olduğunu belirterek, kültür programları ve etnik gruplara burs dahil olmak üzere birçok konuda ortak çalışma yapabilceklerini söyledi.


 


Türk Amerikan İşadamları Derneği  (TABA/AmCham )’in ev sahipliğinde Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu  (TADF)  Yönetim Kurulu üyeleri ile Türk Amerikan İlişkilerinin geliştirilmesi konusunda TABA/AmCham Merkez ofisinde bir toplantı gerçekleştirildi. TABA/AmCham Genel Başkanı Uğur Terzioğlu, TADF Genel Başkanı Sayın Ali Çınar’a başarılı çalışmalarından dolayı bir  plaket sundu. Başkan Terzioğlu, Başkanlığa yeni seçilen Ali Çınarı eskiden beri tanıdığını belirterek, her konuda sizlere destek olacağız mesajını verdi. Toplantı sonrasında, TADF Heyeti, Büyük Kulüp’te akşam yemeğinde ağırlandılar.

Türkiye Türk Amerikan Ticaret Forumu Derneği’de TADF Heyetini ağırlayarak, ortak çalışmalar konusunda fikir alışverişinde bulundu. TABF Yönetim Kurulu Başkanı Rahşan Cebe, Federasyonu yakından izlediklerini belirterek, Amerikadan Türkiyeye iş yapmak işten firmaları kendilerine yönlendirmelerini istedi.

Yüksek Öğretim Kurulu Üyesi ve İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof Dr Yunus Söylet’lede görüşen TADF Başkanı Çınar ve heyeti, Türk Günü Yürüyüşleri ve Festivalleri hakkında bilgi verdi. İstanbul Üniversitesinin bayrak ve rozet konusunda TADF’ye destek olacağını söyleyen Prof Söylet, ayrıca Yürüyüşüne İÜ’ye bağlı  4 kişilik bir Trio Müzik Grubunun kendi masrafları ile Türk Günü  katılacağını belirtti. TADF Başkanı Çınar da İstanbul Üniversitesi'nin her zaman Amerika'daki Türk toplumuna destek olduğunu belirterek, İÜ Rektörünü Türk Günü Yürüyüşü ve Festivaline davet etti. TADF Başkan Yardımcılarından Cahit Oktay, İÜMEZUSA yaptığı çalışmaları aktarırken, TADF Heyeti,  1915 olayları ve work&travel konusunda üniversite ile daha yakın çalışma isteklerini belirtti.

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Heyeti İstanbul’da belli başlı büyük firmalar ile görüşmesinin dışında,  İstanbul’daki  bazı İlçe Belediye Başkanları ile  de görüşme yaparak, Türk Günü Yürüyüşleri ve Festivalleri için destek istediler.

TADF Heyeti yarın Amerikan’nın İstanbul Başkonsolosu Scott Frederic Kilner ve bazı Üniversite Kurucuları ve Rektörleri ile görüşmeler yaparak Türkiye ziyaretini tamamlayacaklar.

 

Facebook

Youtube