TADF Heyeti Work and Travel Sorununa Çözüm İstedi

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu’nun Ankara ziyaretleri devam ediyor. Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Çınar ve heyeti, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile görüştü. Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığın’dan da sorumlu olan Bozdağ, TADF Heyetini yeni görevinden dolayı kutladı.


 

Amerika’daki Türk toplumunun yaptığı çalışmaların çok önemli olduğunu vurgulayan Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Amerikadaki Türk toplumunun profilinin yüksek olduğunu söyledi. Yurtdışında resmi kayıtlı 6.5 milyon vatandaşımızın yaşadığını belirten Bozdağ, ''Nerde Türk Ne Yapıyor'' araştırması başlattıklarını belirtti. Ayrıca, kimlik ve kişilik ile var olmanın önemini vurgulayan Başbakan Yardımcısı, din ve dilin korunmasının yurtdışında çok önemli olduğunu dile getirdi.

TADF Başkanı Ali Çınar, Türkiye'den Amerika'ya gelen öğrencilerimizin Work&Travel programında sorunların devam ettiğini dile getirerek,bu konuda destek istedi. Başbakan Yardımcısı, Türkiye'deki acentalara daha sıkı denetim konusunda yeni bir yasa tasarısı için araştırma ve çalışma yapacağı sözünü verdi.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek: “ Birlik ve Beraberlik Gücümüzü Artırır”

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Çınar ve beraberindeki heyeti kabul etti. Federasyonun yeni gerçekleştirilen seçimlerinin ve yeni yönetimin hayırlı olmasını temenni eden TBMM Başkanı Çiçek, çalışmalarında başarılar diledi. Meclis Başkanı Çiçek, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonuna ciddi görevler düştüğünü belirterek,sizlerin başarısı bizlerin başarısıdır dedi. Çiçek, Türk Amerikan toplumunun güçlendiğini belirterek, TADF Heyetine başarılar diledi.

TADF Başkanı Çınar’da Mayıs ayında yapacakları Türk Günü Yürüyüşleri ve Festivallerinde TBMM Başkanı Cemil Çiçeği görmek istediklerini belirterek,1915 olayları ve Amerikan Kongresinde yapılan çalışmaları da ayrıca Meclis Başkanına aktardı.

TADF Heyeti, Amerikan Ankara Büyükelçisi Riccardione Görüştü
Amerikanın Ankara Büyükelçisi Francis Riccardione, TADF Başkanı Ali Çınar ve heyetini ofisinde kabul etti. Görüşmeye başmüşavir ve kültür ataşesi de katıldı. Türk-Amerikan toplumunun Türk-Amerikan ilişkilerine katkıda büyük rol oynadığını belirterek, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu’nun çalışmalarını takip ettiklerini belirterek, yapılan başarılı çalışmalardan dolayı TADF heyetini tebrik etti. Başkan Çınar’da  Amerika’daki Türk toplumu içinde yapılan son çalışmalar ve Ermeni konusundaki görüşlerini Büyükelçi Riccardione’ye aktardı. Work&Travel konusunda bu sene daha ciddi bir denetimin şart olduğunu söyleyen Çınar, öğrencilerimizin mağdur olmamasını istiyoruz dedi.

Aile ve Sosyal Politikadan Bakanı Fatma Şahin “Ortak Projere Hazırız”
Aile ve Sosyal Politika Bakanı Fatma Şahin, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu  heyetinin kendisini ziyaret etmesinden dolayı memnuniyetini belirterek ,yeni yönetime başarılar diledi. Bakanlığının yeni bir yapılanma sürecinde olduklarını dile getiren Şahin, Aile ve Sosyal Politikalara önem veren bir bakanlık olarak hizmet etmeğe başladıklarını mesajını verdi. Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunları ve çözümleri konusunda TADF ile işbirliğine hazır olduklarını belirten  Şahin, bilhassa Yaşlı vatandaşlarımıza yardım konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Facebook

Youtube