TADF Başkanı Çınar, Faaliyetlerini CNN Türk Televizyonunda Anlattı

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Çınar, Türkiyede devam eden resmi ziyaretleri sırasında  Türk yazılı ve görsel basınla biraraya geldi. CNN Türk’ün “Sabah Sohbeti” programına konuk olan Çınar, Türk Amerikan ilişkileri, 1915 Olayları ve Mayıs ayında yapılacak Türk Günü Yürüyüşleri ve Festivalleri hakkında bilgi verdi. Çınar, Türk Amerikan toplumunun gittikçe güçlendiğini belirterek, Amerikanın en eski çatı kuruluşu olan Federasyonun aralıksız çalışmalarına devam ettiğini belirtti.


 

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu’nun partilerüstü bir kuruluş olduğunu belirterek, Amerikan Başkanlık seçimlerinde kimseyi tutmadıklarını, Türkiye'yi ilgilendiren milli konularda Türk-Amerikan işbirliğine inanan ve destekleyen tüm liderler ile görüştüklerini belirtti.

Ayrıca, TRT Türk’ün konuğu’da olan Çınar, Amerika’da bulunan 12 bin Türk öğrencinin bulunduğunu belirterek, genç nüfusumuzunda Amerikada arttığını dile getirdi. Work&Travel konusunda hem Amerikan hem Türk resmi yetkililerine konuyu aktardıklarını belirterek, bilinçlenme ve  acenta denetimin Türkiye'den başlaması gerektiğini söyledi. Çınar, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu olarak Ermeni meselesinin sadece Nisan odaklı olarak  çalışmadıklarını belirterek, 12 ay boyunca çalışmaların devam ettiğini belirtti. Yeni yönetim olarak  sosyal, kültürel, akademik anlamda 2015 için yapılması gereken bazı somut önerileri Ankara ziyaretinde sunduklarınını belirten Çınar, Amerikan Kongresinde 134 tane Türk dostluk grubu üyesinin olmasının büyük başarı olduğunu sözlerine ekledi.13-14 Nisanda Washington DC’de ATAA,TACC ile ortak Liderlik Konferansı yapacaklarını belirterek, gençlerimizin konferansı katılımı ve  milli konulara karşı bilinçlenmesini hedeflediklerini belirtti.
 

Facebook

Youtube