Ünlülerin Mekanlarına Takılmak İster misiniz?

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Robert De Niro'nun ortak olduğu Nobu'dan bir görüntü. (yourrestaurant.com.au)Kimi dünyanın yakından tanıdığı bir hip-popçu, kimi Hollywood film yıldızı, kimi ünlü bir yazar. Hepsinin ortak yönü sahip oldukları restoran ve gece klüpleri ile eğlence dünyasındaki popularitelerini iş dünyasına taşımıları. Özellikle New York, ünlü isimlerin sahip olduğu mekanların çokluğu ile dikkat çeken bir şehir. Gelin hep birlikte bir göz atalım, hangi ünlü hangi mekanın sahibi. Belki kim bilir ziyaretlerinizden birinde kendileriyle karşılaşma şansınız bile olabilir.


ANGEL & KINGS

500 E. 11th Street, at Ave. A, New York - 212 254 4090
Fall Out Boy grubunun vokalist ve basçısı Pete Wentz'in sahip olduğu mekan, lokal müzik gruplarının çıktığı bir gece klübü. Fall Out Boy grubunun New York'ta bulundukları dönemlerde mutlaka uğradıkları ve zaman geçirdikleri bir yer.

WAVERLY INN
16 Bank St., at Waverly Pl., New York
Ünlü mda dergisi Vanity Fair'in genel yayın yönetmeni Graydon Carter'in sahip olduğu mekan, ünlülerin uğrak mekanlarından biri. Eski klasik bir otel görünümündeki mekana girmek de kolay değil. Vanity Fair'in genel yayın yönetmeni Carter eğer mekandaysa, her zaman arka köşedeki masasında oturur. Kendisi orda değilse bile mekan yeterince ünlüyle doludur.

NATİONAL UNDERGROUND

159. E. Houston St., Allen ve Eldridge Caddeleri arasında, New York - 212 475 0611

Şarkıcı ve söz yazarı Gavin DeGraw ve kardeşi Joey DeGraw'ın sahip olduğu mekan, ünlü veya keşfedilmeyi bekleyen lokal sanatçıların sahne aldığı yerlerden biri. DeGraw eğer turnede değilse haftada en az iki kez mekanda.

THE 40/40 CLUB
6 W. 25th St., at Broadway, New York - 212 832 4040
Hip-pop ikonu Jay-Z'nin sahip olduğu The 40/40, üst sınıfa hitap eden bar, lounge, restoran ve özel VIP odalara sahip bir mekan. Puroseverler için özel bölümü olan mekanda, Jay-Z'yi görmek çok mümkün değil. Eğer yılda bir kez verdiği özel partilere davetli değilseniz.


SPiN NEW YORK
48 E. 23rd St., at Park Ave. S., New York - 212 982 8802
Aktris Susan Sarandon ile dizayner Todd Oldham'ın sahip olduğu Spin New York, masa tenisi, bar-lounge, gurme yiyecek sunan bir mekan. Masa tenisi oynamaya meraklıysanız Susan Sarondon'ı görme ihtimaliniz düşük olsa da mekanı ziyaret edebilirsiniz. En kötü ihtimal Sarondon'ın çocukları ile masa tenisi oynarsınız.

PLANET HOLLYWOOD
1540 Broadway, 45. ve 46. Cadde arası, New York - 212 333 7827
Sylvester Stallone, Bruce Willis ve Whoopi Goldberg'in hissedar olduğu Planet Hollywood, genelde turistlerin yoğunlukla tercih ettiği bir mekan. Oyuncuların kotümleri, sahne dekorları gibi ayrıntıları görmek isterseniz ideal bir mekan. Mekanın sahiplerini görmek için ise ancak New York'ta kendi filmlerinin gösterime girdiği gala geceleri mümkün. Onun dışında çok şansınız yok.

NOBU RESTAURANT
105 Hudson Street, New York - 212 219 0500
40 West 57th Street, New York - 212 757 3000
Ünlü aktör Robert De Niro'nun ortak olduğu Nobu Restoran, New York'ta üç farklı mekana sahip. Zincirin ilk açılan halkası Hudson Street'te 1994'te açılan Nobu, Japon mutfağının New York'taki önemli mekanlarından biri. Ünlü şef Nobu Matsuhisa'da ismini alan mekanın ayrıca uzantısı olarak 1998'de açılan Nobu Next Door ile 57. caddede 2005 yılında açılan bir restoranı daha bulunuyor. 

MICHAEL JORDAN'S THE STEAKHOUSE N.Y.C.
23 Vanderbilt Ave, New York - (212) 655-2300
Efsane basektbolcu Michael Jordan'ın adını taşıyan restoran zinciri, New York'un dışında Livingston (NJ), Houston (TX), Naples (FL), Key West (FL) ve Las Vegas'ta (NV) faaliyet gösteriyor. New York'un ana tren garı Grand Central'in hemen yanında yer alan steakhouse zincirine Jordan ismini veriyor. Zincirin asıl sahibi The Glazier Group. Mekan steak yemek isteyenler için özel bir mekan.

Ünlülerin sahip olduğu diğer mekanları haritada görmek için
http://www.click2map.com/maps/cityfile/Celeb_Restaurants 

Kaynak: Kara Warner, amNew York için yazdığı Hanging with the stars haberinden yararlanılmıştır. 

 

Facebook

Youtube