Akademik Vizyon ve Kariyer Konferansı Harvard'da

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

North East Turkish American Scholars (NETA scholars) yıllık toplantısının üçüncüsü, 18 Nisan Pazar günü Boston’da Harvard Üniversitesi’inde gerçekleştirecek. “Perspectives on Academic Vision and Career" temalı konferansa bu yıl da katılımın yüksek olması bekleniyor.


Geçen yıl oldukça verimli geçen konsferansta katılımcılar ve konuşmacılar bilim alanında deneyimlerini ve görüşlerini  paylaşacak. Konferans üç ayrı oturumdan oluşacak. İlk oturumda bilimin altı önemli dalı olan Nanoteknoloji, Genetik, Finans, Nöroloji Bilimi, Temiz Enerji ve Sosyoloji alanlarında yeni vizyonlar açacak kısa sohbetler gerçekleştirilecek. Bir sonraki oturumda akademik kariyerler açısından dikkat edilmesi gereken önemli konulara değinilecek. Son bölüm ise katılımcıların birbirini daha yakından tanıyıp iletişim ağı kurmaları amacıyla küçük gruplar arası toplantılardan oluşacak.


NETA SCHOLARS HAKKINDA

North East Turkish American - Scholars (NETA Scholars) farklı disiplinlerden bilimadamlarının arasında bir iletişim köprüsü kurabilmek hedefiyle kuruldu. Bilim ile ilgilenen harkesin üyeliğine açık olan NETA Scholars, bireylerin insan hayatını iyileştirmek amacıyla görüşlerini ve fikirlerini paylaşmak için biraraya getirilmesini sağlamaya çalışan bir kuruluş. Başta Türk ve Amerikan olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’nin kuzey doğu bölgesindeki akademisyenleri ve bilim adamlarını, entellektüel, akademik ve sosyal aktivitelerde bir araya getiren NETA Scholars, bu sayede bilimler arası iletişim, işbirliği ve bilgi alışverişine destek oluyor. NETA Scholars aynı zamanda Türkiye ile ilgili yapılan araştırma projelerini ve akademik faaliyetleri desteklemeyi ve daha çok Türk bilimadamının, akademisyenin ve öğrencinin Amerika’ya gelerek hem burada hem de Türkiye’deki bilimsel araştırmalara katkı sağlamalarını hedefliyor. Bu amaçla yola çıkan NETA Scholars , konferanslar, kouşmalar, paneller, sempozyumlar ve atölyeler gibi platformlarda bilime hizmet eden ve bilimden faydalanmak isteyen kimseleri bir araya getiriyor. Bu anlamda NETA Scholars , internet siteleri, elekronik posta listeleri, ilan ve duyuru panoları ve online bilgilendirme siteleri gibi iletişim araçlarının da organizasyonunu sağlıyor.

Facebook

Youtube