Celal Seçilmiş TACCI'de Yeni Başkan

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Türk Amerikan Sanayi ve Ticaret Odası (TACCI) yeni başkanını seçti. Önceki yıllarda da yönetimde yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Celal Seçilmiş, yapılan oylama ile başkanlığa seçildi. Yeni yönetimde John Driscoll (Windels Marx Lane & Mittendorf, LLP),  Tahir Erimli (Elite Gold, Inc.),  Nazim Kalkanci (C.N. Wire Corporation) ve Sevil Ozisik (Haker & Ozisik LLP), Mahmut Topal (Calik USA, Inc.) başkan yardımcısı olarak görev aldı.


Yeni yönetimde yeni isimler de üye olarak görev aldı. The Marmara Manhattan'ın genel müdürü Nur Ercan genel sekreterlik görevini üstlenirken, THY Kuzey Amerika Genel Müdürü İhsan Baytan, avukat Mark Meirowitz, Ata Freight'in sahibi Cengiz Oğuzhan, Turkish NY'in sahibi Rıdvan Sezer, Derya Staffing'in sahibi Derya Öztaşkın, Turkish Express Line Genel Müdürü İpek Sokman yönetimde yer alan yeni isimler oldu.

Yeni yönetimde taşımacılık sektöründe faaliyet gösteren isimlerin ağırlığı dikkat çekti. Tulair Intertanional, Ata Freight, Turkish Line Express temsilcileri yeni yönetimde yer alırken, TACCI'nin ilk seçilmiş başkanı olan Turkon Line Genel Müdürü Mustafa Merç yönetimde yer almadı. İstanbul Restaurant'ın sahibi Rıza Ataş'ın yer almadığı yeni yönetim kurulunda gıda sektörünü temsil sayısı üçten ikiye düştü.

Yeni yönetim kurulunun üzerinde yoğunlaşacağı en önemli konulardan birinin üye sayısını artırma olması bekleniyor. TACCI  bir dönem 120'yi geçen üye sayısı düşüşe geçmiş, son genel kurulda yönetim kurulunda yer alan isimlerin dışında kalan üye sayısının azlığı dikkatlerden kaçmamıştı. TACCI'nin kuruluşundan beri yönetimde yer alan bazı isimler yeni yönetimde yer almadı. Bir önceki yönetimde yer alıp da şu anki yönetimde yer almayan isimler ise Vakıfbank New York Müdür Yıldırım Eroğlu, TurkofAmerica Genel Müdürü Ömer Güneş, Royal Auto sahibi Vecdi Uğurlu, LTB Genel Müdürü Uğur Altıntaş, Turkon Line Genel Müdürü Mustafa Merç,  İstanbul Restaurant sahibi Rıza Ataş ve Hürriyet USA'den Razi Canikligil oldu.

Avukat Çiğdem Acar ve Sarar USA Genel Müdürü yedek üye olarak yönetimde yer alırken, Disiplin Komitesi'nde Ali Çınar, (Western Union), Ülfet Sarıçiçek (Ak Market Deli & Grocery, Inc.), Kadir Taşkın (Taşkın Bakery, Inc.) yer aldı.

Denetleme komitesine de Fatma Aldas (Axa Advisors), Oğuz Alpoge (Next Information Systems, Inc) ve Yasemin Koyunoğlu (Fort Lee Federal Savings Bank, FSB) seçildi. TACCI'nin direktörlüğünü ise yine Şafak Doğan yürütecek.

Yönetim kurulunda yer alan diğer isimler ise şunlar:
Celal Seçilmiş, Seckin Mangement, Inc. - Başkan
John Driscoll, Windels Marx Lane & Mittendorf, LLP - Başkan Yardımcısı
Tahir Erimli, Elite Gold, Inc.- Başkan Yardımcısı
Nazım Kalkancı, C.N. Wire Corporation - Başkan Yardımcısı
Sevil Özışık, Haker & Ozisik LLP - Başkan Yardımcısı
Mahmut Topal, Calik USA, Inc. - Başkan Yardımcısı
Hüseyin Ünver, Unver & Unver - Mali işler Sorumlusu
Nur Ercan Mağden, The Marmara Manhattan Hotel - Genel Sekreter
Burak Alpaslan, Vital Planning Group LLC.
Ihsan Baytan, Turkish Airlines
Ali Doğan, Ali Baba Turkish Cuisine, Inc.
Salim Görür, Dervish Restaurant / Mavis Development Corp. / Bella Mia.
Mark Meirowitz, Mark Meirowitz, Attorney at Law
Metin Kalkavan / Melda Özsüt, (TOBB).
Gulay Oğuzcan - Tulair International, LTD.
Cengiz Oğuzhan - Ata Freight Line Ltd.
Yavuz Özutku / Ahmet Canlı, Ticaret Ataşeliği
Rıdvan Sezer, TurkishNY.com / Trusa NY Corp.
İpek Sökman,Turkish Express Line, Inc.
Derya Taşkın, Derya Staffing & ConsultingFacebook

Youtube