Microsoft Türkiye Yılın Ülkesi Seçildi

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 
Microsoft Türkiye’den sevindirici bir haber. Türkiye’nin ekonomik büyümede yarış içinde olduğu Brezilya, Rusya, Hindistan ve Çin gibi ülkeleri geride bırakan Microsoft Türkiye, tarihinde ilk defa Microsoft global içinde gelişen ülkeler arasında “Yılın Ülkesi” seçildi. Yapılan açıklamada, Microsoft Türkiye’nin “Müşterilerine sağladığı katma değer, rekabette geliştirdiği etkin stratejiler, müşterilerinin maliyetini düşürmedeki başarısı, müşteri memnuniyet endekslerinin yüksekliği, hızlı büyüme oranları, çalışan memnuniyeti ve Türkiye’de bilişim sektörünün gelişimine yaptığı katkı gibi kriterler baz alınarak yapılan seçimde “Yılın Ülkesi” ödülünü almaya hak kazandığı bildirildi. 
Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, “Yılın Ülkesi” ödülünü temsil eden “Şampiyonluk Kupası”nı, Atlanta’da düzenlenen törende, Microsoft Corporation CEO’su Steve Ballmer’ın elinden aldı. Özmen, törende yaptığı konuşmada Türkiye ekonomisinin potansiyeli açısından bu ödülün çok önemli olduğunu belirterek, “Microsoft Türkiye olarak hedefimiz ülkemizin teknolojinin avantajlarını kullanarak, Çin, Hindistan gibi ülkelerle rekabete girmesi ve bu ülkelerin geçmesi" dedi.
Gelişen pazarlarda gösterdiği başarıyla “Yılın Ülkesi” seçilen Microsoft Türkiye’ye, bu başarısının ödülü olarak Türkiye’de sosyal sorumluluk faaliyetlerinde kullanılmak üzere bir bütçe de verileceği kaydedildi. Bu kaynağın şirketin bugüne kadar sürdürdüğü topluma katkı projeleri için taze ve güçlü bir fon olarak kullanılacağı belirtildi.

STEVE BALLMER: "TÜRKİYE YÜKSELEN YILDIZ"
Microsoft Türkiye’nin gelişmekte olan pazarlarda göstermiş olduğu performans ve sektöre katkıları nedeniyle “Yılın Ülkesi” ödülünü kazandığını belirten Microsoft Corporation CEO’su Steve Ballmer da yaptığı açıklamada şunları kaydetti: 

“Kurulduğu 1993 yılından bu yana teknolojiye liderlik eden, bireylere ve kurumlara, potansiyellerini gerçekleştirmeleri için yenilikçi yazılımlar sunan Microsoft Türkiye, bugün 7 bini aşkın bilişim şirketinden oluşan ekosistemiyle Türkiye’nin gelişmesine katkıda bulunmakta. 350’ye yakın çalışanıyla 79 ülkenin bulunduğu Microsoft Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nin de merkezi olan Microsoft Türkiye, yükselen ekonomilerden oluşan BRIC grubunun yükselen yıldızı olmuştur. Bu parlak başarının ardında, Microsoft Türkiye şirketimizin faaliyet gösterdiği alanlarda iş ortaklarıyla birlikte müşterilerine sağladığı katma değerin yer aldığını düşünüyorum. Microsoft Türkiye’nin pazara sunduğu yenilikçi teknoloji ve yazılımlarıyla elde ettiği her 1 TL’lik kazanca karşılık, ekosistemindeki iş ortakları 13,53 TL gelir sağlıyor. Bu ödülü Microsoft Türkiye ve iş ortaklarının oluşturduğu ekosistemin hak ettiğine inanıyorum.”

"TÜRKİYE HAK ETTİĞİ YOLDA İLERLİYOR"
Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, bu ödülün sadece kendilerine değil aynı zamanda Türkiye’ye verildiğini ifade ederek şu görüşleri dile getirdi: 
“Türkiye, son yıllarda ekonomide gösterdiği performansla, giderek daha fazla dikkat çekiyor. Aslında Türkiye’nin, hep sözünü ettiğimiz potansiyelinin ortaya çıktığını ve dünya ekonomisi içinde hak ettiği yere gelmeye başladığını söyleyebiliriz. En önemli nokta, bunu artık bir tek biz söylemiyoruz. Dünya bu gelişmenin farkında ve Türkiye, ekonominin farklı alanlarında öne çıkıyor. Ben Microsoft Türkiye’nin, Microsoft içinde ‘Yılın Ülkesi’ seçilmesini de bu açıdan önemli buluyorum. Microsoft’un diğer ülke şirketleri içinde Brezilya, Rusya, Hindistan ve Çin gibi potansiyeli çok yüksek görülen ülkeleri geride bırakması Türkiye açısından çok önemli bir gösterge, çünkü Microsoft Türkiye bir Türk şirketi olarak Türk ekonomisinin önemli oyuncularından bir tanesi. Biz tüm ekibimizle Microsoft Türkiye olarak bu gelişime katkı yapmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Türkiye’de çok güçlü bir ekibimiz var. Ekibimizle birlikte bu çalışmalarımızın sonuçlarını aldığımızı görmek de benim için çok sevindirici. Çünkü, Türkiye ekonomisine katkı yaparak büyümek bu başarıdaki tek anahtar formülümüz.”

Özmen, Microsoft içinde “Yılın Ülkesi” ödülü ile takdir edilmelerinin ileriye dönük hedefler açısından da çok motive edici olduğunu vurgulayarak şöyle dedi:
“Önümüzdeki dönemler için çıta böylece gerçekten çok yükseğe konmuş oldu. En büyük isteğim Microsoft içinde Türkiye’ye dönük yatırımlarımızı daha hızlı bir şekilde artırma imkanı bulmamız. İstihdama, büyümeye daha fazla katkı yapabilmemiz. Verimlilik, maliyet düşürme, rekabette öne geçme gibi kavramların ön plana çıktığı günümüz ekonomisinde, Türkiye’de yapılacak daha çok işimiz var. Ben bu başarıyı yaratan Türkiye’deki tüm ekibimize, müşterilerimize, bizim çok büyük gücümüz olan iş ortaklarımıza, kuşkusuz onlar olmadan bu başarıyı yakalamamız mümkün olmazdı ve tabii müşterilerimize, Microsoft’a olan güvenleri için teşekkür ediyorum. Tüm ekosistemimizle birlikte yakalanan bu başarının yine birlikte artarak süreceğine inanıyorum.” (ANKA)

Facebook

Youtube