ABD Türkiye Büyükelçisi'nden TEV'e Veda

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 
ABD Büyükelçisi James F. Jeffrey, Büyükelçilik ikametgahında Türk Eğitim Vakfı (TEV) bursiyerlerinin Türk Amerikan Derneği'nde (TAD) alacakları İngilizce eğitim programlarına destek amacıyla bir yemek verdi.   Yapılan açıklamada, ABD Büyükelçisi James F. Jeffrey’in, 1967 yılında Vehbi Koç öncülüğünde maddi olanağı olmayan öğrencilere fırsat eşitliği sağlayarak eğitimlerine katkıda bulunmak amacıyla kurulan ve bugüne kadar 175 bine yakın öğrenciye burs sağlayan TEV'in yeni bursiyerlerinin İngilizce eğitimlerine destek amacıyla TAD ile birlikte yaptıkları programa destek olmak için kendi evinde verdiği yemekte çok sayıda hayırsever eğitim programına katkıda bulunduğu bildirildi. 

TEV GENEL MÜDÜRÜ BOZKURT: "BEN DE TEV BURSİYERİYİM"
Açıklamaya göre yemekte konuşan TAD Başkanı Ali Kemaloğlu, Büyükelçi James F. Jeffrey'in görev yaptığı sürece sadece Türkiye ABD ilişkilerini geliştirilmesine katkıda bulunmakla kalmadığını, Türkiye’deki gençlerinin eğitimine de destek olabilmek için çok anlamlı bir program yaptığını söyledi. TEV Genel Müdürü Turgut Bozkurt da yemekte yaptığı konuşmada kendisinin de TEV bursu ile yurt dışında okuma imkanı bulduğunu ve bugüne kadar iş hayatında her düzeylerde elde ettiği başarının TEV'in ne kadar anlamlı bir hizmet sağladığının en iyi örneklerinden olduğunu ve kendisi gibi yetişmiş binlerce TEV bursiyerinin olduğunu ifade etti. 

JEFFREY: "TEV VE TAD'IN ÇALIŞMALARINI TAKDİRLE İZLİYORUM"
Yemekte konuşmasını Türkçe yapan Büyükelçi Jeffrey "Türkiye'nin önde gelen iki köklü eğitim kurumu olan TAD ve TEV'in çalışmalarını takdirle izliyorum, Türk gençlerinin eğitimine önem veren bu iki güzide kuruluşun iş birliği yaptıkları eğitim programına destek verebilmek benim için de büyük bir mutluluktur. Bir kaç gün sonra ülkenizden ayrılıyorum, ancak yeni görev alacağım Bağdat'ta bölge sorunlarının çözümüne ve bölgenin istikrar kazanmasına katkıda bulunmaya gayret edeceğim ve Türkiye’ye olan sevgim her zaman devam edecek ve bir Türkiye dostu olarak çalışmalarıma devam edeceğim" dedi.(ANKA)

Facebook

Youtube