×

Warning

JFolder: :files: Path is not a folder. Path: /home/turkavenue/public_html/images/redbull

×

Notice

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/redbull

Red Bull Arena Kapılarını Turk Avenue İçin Açtı

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 
A Türk Milli Takımı’nın 22 Mayıs’ta Çekoslovakya milli takımı ile oynayacağı New Jersey’deki Red Bull Arena kapılarını Turk Avenue’ye açtı. Türkiye – Çekoslavakya maçı ile ilk kez milli takımlar düzeyinde bir maça ev sahipliği yapacak Red Bull Arena’nın resmi açılış maçı ise Brezilya’nın ünlü takımı Santos ile New York Red Bulls arasında oynananacak.
Stadı gezdiren Red Bulls Arena Genel Müdürü Eric Stover, 25 bin kişilik stadın uluslararası milli takımlar düzeyinde Türkiye-Çekoslovakya maçına ev sahipliği yapacağını vurguladı. Türklerin yoğun olarak yaşadığı bir bölgede hizmet verdiklerini vurgulayan Stover, yaklaşık 300 milyon dolara malolan stadyumun bölge ekonomisine de büyük katkı sağlayacağını söyledi. Aralık 2007’de inşaasına başlanan Red Bulls Arena, New Jersey eyaletinin Harrison şehrinde yer alıyor. Avusturya merkezli Red Bull firmasının MLS takımlarından New York’un futbol takımı Metro Stars’ı Anschutz Enterainment Group’tan satın aldıktan sonra klübün adını Red Bull New York olarak değiştirdi.
 

Red Bull’un genel müdürlüğüne 11 Ocak 2008 tarihinde getirilen Eric Stover, futbola düşkün Türk futbolseverleri 22 Mayıs’tan sonraki lig maçlarında da stadta görmek istediklerini dile getirdi. Sezonluk bilet fiyatlarının 250 dolardan başladığı stadyumda, Türkiye – Çekoslovakya maçı bilet fiyatları 25 dolardan başlıyor. 
{gallery}redbull{/gallery}

Facebook

Youtube