New Jersey'nin En Eski Türk Restoranı ve Pastanesi Kapandı

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 
Turk Avenue - New Jersey'de Türklerin yoğun olarak yaşadığı şehirler arasında yer alan Cliffside Park'ta 1985 yılından beri faaliyet gösteren Türk ahçı Nazmi Çardak'ın sahibi olduğu Kervan Middle Eastern Cuisine restoran kapandı. Lawton St. üzerinde bulunan mekan Dayı'nın Yeri  diye bilinen restoranla birlikte bölgedeki en eski Türk mekanlarından biriydi. Kervan, 30 yılı aşkın süredir sayısız mekan açan Çardak'ın en uzun süre açık kalan mekanıydı.
 
Kervan'a komşu olarak faaliyet gösteren Cihan Patisserie'de kapanan bir diğer işletme oldu. Cihan Patisserie, 10 yıla yakın zamandır farklı sahipler tarafından işletildi. 
 
Cliffside Park'ta Palisades Avenue üzerinde İstanbul Börek adıyla faaliyet gösteren mekanın sahini Arslan Kılıç,  kapanan iki işletmeyi birleştirerek İstanbul Börek'i daha büyük bir mekanda müşterilerine açmaya hazırlanıyor. 
 
Türk girişimciler tarafından açanan ve kapanan işletme sayısında bir hareketlilik gösterirken, bölgede yaşayan Türkleri baz alarak işletme açmak   uzun vadede olumlu sonuç vermediği dikkat çekiyor. Son 3 yılda kapanan veya el değiştiren işletme sayısı 10'a yaklaşırken, bir birine benzer içerikte ve aynı müşteri kitlesine yönelik işletme açmak uzun ömürlü olmasının önüne geçiyor. 
 

Facebook

Youtube