Super User

Super User

Selfies labore, leggings cupidatat sunt taxidermy umami fanny pack typewriter hoodie art party voluptate. Listicle meditation paleo, drinking vinegar sint direct trade.

Soğuk depolama, gıdalardan ilaçlara kadar çeşitli ürünlerin kalitesini ve güvenliğini korumak için kritik bir rol oynamaktadır. Bu dinamik sektörde, kapsamlı çözümleri ve mükemmelliğe olan bağlılığıyla öne çıkan bir şirket var: ColdX. New Jersey'nin en büyük kamyon filolarından birinin sahibi olan ve aynı zamanda PortX'in de sahibi olan Eyüp Ulu tarafından kurulan ColdX, Wayne, NJ'deki son teknoloji tesisinin inşasını tamamlayarak soğuk depolama hizmetlerinde yeni standartlar belirliyor. ColdX, çeşitli endüstrilere özel olarak tasarlanmış geniş bir depolama çözümleri yelpazesi sunuyor. Donmuş yiyeceklerden ilaçlara kadar, şirket depolama süresince optimal koşulları sağlamak için hassas sıcaklık kontrolü sa[lıyor. Gelişmiş soğutma sistemleri ve iklim kontrollü ortamlarıyla, ColdX depolanan ürünlerin bütünlüğünü garanti ediyor.

Emre Yeşil'i tanıyın, dinamik ve yenilikçi genç şef, gastronomi yolculuğuna Adana İncirlik Hava Üssü'nde başladı ve şimdi Cresskill, New Jersey'de devam ediyor. 28 yaşındaki Emre Yeşil, tutkusuyla mesleğine devam eden bir vizyoner şef. Yaklaşık 14 yıldır şeflik becerilerini geliştiriyor. Türkiye'deki ünlü yemek festivallerine katıldı, birçok ödül kazandı. Ayrıca, Türkiye'nin Usta Şefi Mehmet Yalçınkaya'nın İstanbul restoranında da şeflik eğitimi aldı. 2018'de Amerika Birleşik Devletleri'nde yeni bir mutfak yolculuğuna çıktı ve New York ve New Jersey'deki seçkin restoranlarda çalıştı. Emre'nin en büyük hayali bir gün kendine özgü bir konseptle kendi restoranını açmaktı ve yemek videoları oluşturmaktı. Bu hayalini Şamdan Restoran’ı devralarak gerçekleştirdi. New Jersey’nin en eski Türk restoranlarından olan Şamdan’ı Yusuf Şimşekyılmaz’dan devralan Şef Yeşil, yeni bir müşteri kitlesine ulaştı, müşterileri çeşitli nefis lezzetlerle etkiledi.

Amerika'nın tek çatı altındaki en büyük mobilya mağazası 1990 yılından beri Türkiye'de mobilya sektöründe faaliyet gösteren Serbest Ailesi tarafından işletiliyor. Illinois eyaletinin Schaumburg şehrindeki Woodfield Mall içerisinde yer alan 220 bin sq alana kurulu showroom'da her gelir grubuna yönelik mobilya ürünleri satışa sunuluyor. Daha önce Sears tarafından kullanılan mağaza, Mayıs 2018'de Zellano Home Furniture adıyla faaliyete geçti. ABD'nin her eyaletine 3 gün içinde teslimat garantisi veren Zellano Home, ayrıca Dallas'ta da 13 bin sq alana kurulu ikinci bir mağazaya sahip. Zelal Mobilya adıyla 1990 yılında Türkiye'nin mobilya üssü İnegöl'de üretime başlayan Serbest Ailesi, 2018 yılında kendi mağazasıyla Amerika'ya açılma kararı aldı. Daha önce 8 yıl Irak'ta mobilya satışı yapan Emrah Serbest, aile yakınlarının Chicago'da olmasından da istifade ederek ilk mağazayı Illonis eyaletine hizmete soktu. 

Amerika'da 2002 yılından beri yayınlanmakta olan TURKOFAMERICA dergisi tarafından 'ABD'nin En Etkin 30 Türk Kadını' ve '40 Yaş Altı En Başarılı 40 Türk Genci' seçilen Gaye Hafize Erkan, T.C. Merkaz Bankası'nın ilk kadın başkanı oldu. Son olarak Amerika'nın en büyük ticari kredi veren şirketlerinden Greystone CEO'su olarak görev yapan Erkan, 12 Temmuz 2021 yılında 39 yaşında First Republic Bankası'nın en genç CEO'su oldu. Bankadan Ocak 2022 yılında ayrılan Erkan, Mart 2022'de Fortune 500 şirketlerinden Marsh McLennan'ın yönetim kurulu üyesi oldu. Dünyaca ünlü mücevher şirketi Tiffany & Co'nun 2019-2021 yılları arasında yönetim kuruluda görev yaptı. First Republic Bank'ın 30 milyar dolar olan aktif büyüklüğünü 130 milyar dolara çıkaran Erkan, banka yönetimi ile ayrılığa düşerek Ocak 2022'de görevinden ayrılmıştı. Amerika'nın en büyük ticari kredi veren şirketlerinden Greystone'un CEO'su olarak Haziran 2022'de göreve atanan Erkan, Aralık 2022'de Greystone'dan ayrılmıştı. 

Jimmy Cüneyt Gürkan - Amerika 3 Kasım 2020’de 46. Başkanı’nı seçmek için sandığa gidiyor. 328 milyon nüfuslu ABD’de 240 milyon kişi oy kullanabilir statüde. 31 Ekim itibarı ile 90 milyon kişinin üzerinde kişi oy kullanmış durumda. 3 Kasım’dan önce, toplamda 150 milyon kişinin oy kullanması bekleniyor. Bu rakam oy kullanma hakkına sahip nüfusun %65 ini işaret ediyor. Yakın tarihte en çok oy kullanma oranına ulaşılan 3 seçim, 2018’de Barack Obama John McCain çekişmesinde %61.65, 2016’da Trump Hillary yarısında %61.1, 2004’te George W Bush John Kerry çekişmesinde %60.1 olmuştu. 1947 ile 2006 arasında ABD GYMH’si democrat başkanlarla %4.2. Cumhuriyetçi başkanlarla %3 oranında büyümüş. ABD borsaları ise Demokrat başkanlarla %10.6, Cumhuriyetçi başkanlarla %6.3 getiri sağlamış. GSMH Demokratlarla 1.6 kez daha fazla büyümüş.

Utah Federal Savcılığı, mahkemeye başvurarak iş insanı Sezgin Baran Korkmaz'ın (SBK) Türkiye'deki varlıklarının ABD tarafından geri alınmasını talep etti. ABD'nin Utah eyaletine bağlı Salt Lake City’de şubat ve mart aylarında görülen yolsuzluk, kara para aklama ve dolandırıcılık davasının Türkiye’yi ilgilendiren kısmında SBK Holding'in adı çıkmıştı. Açıklanan iddianamede, Mormon bir aile olan Kingston Kardeşlerin ABD Hazinesini dolandırarak elde ettiği yarım milyar dolar civarındaki teşviklerin en az 134 milyon dolarının Türkiye'ye gönderildiği görülmüş, iki kardeş de mahkeme süresince haftalarca şahitlik yaparak suçlarını itiraf etmiş ve mahkum olmuşlardı.

Joe Biden, bir metal fabrikasında yaptığı konuşmada, 2'nci Dünya Savaşı'ndan sonra ABD ekonomisinde "en agresif hükümet yatırımı" olarak nitelendirdiği vaatlerini açıkladı.
Pennsylvania'nın Scranton kentinde, çocukluğunun geçtiği evin yakınlarındaki bir metal fabrikasında destekçileri ile buluşan eski ABD Başkan Yardımcısı Biden, Başkan Trump'ı, Kovid-19 salgını ve iklim krizlerini gözardı etmek ve sistematik bir ırkçılıkla ülkede halkı bölücülüğe yönlendirmekle suçladı.

ABD Dışişleri Bakanlığı, Türk hükümetinin Ayasofya’nın statüsünü değiştirme kararından hayalkırıklığı duyduklarını açıkladı. Bakanlık sözcüsü Morgan Ortagus yaptığı yazılı açıklamada, ''Ayasofya'nın statüsünün değiştirilmesi kararından hayal kırıklığına uğradık. Bu yapı, zengin kültürel tarihine istinaden UNESCO Dünya Mirası Listesi ve İstanbul’un tarihi yerlerinin önemli bir parçasıdır’’ dedi. Türkiye’nin Ayasofya'nın tüm ziyaretçilerin erişebileceği bir yer olmasını sağlayacağı taahhüdüne dikkat çeken Ortagus, ‘’Türk hükümetinin kimsenin ziyaretine mani olmadan Ayasofya’nın idaresinin sürdürülmesine yönelik atacağı adımları öğrenmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz'' ifadelerini kullandı.

Pityful a rethoric question ran over her cheek When she reached the first hills of the Italic Mountains, she had a last view back on the skyline of her hometown Bookmarksgrove, the headline of Alphabet Village and the subline of her own road, the Line Lane.

The Big Oxmox advised her not to do so, because there were thousands of bad Commas, wild Question but the Text didn’t listen her seven versalia, put her initial into.

Page 1 of 5

Facebook

Youtube