New York City’de popüler Türk restoranları hangileridir?

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 
New York’ta faaliyet gösteren her restoran, kendisinin en iyisi olduğunu iddia eder. Bu konuda objektif bir değerlendirme yapabilmeniz için Zagat adı verilen ve New York’taki hemen hemen tüm restoranları derecelendiren kaynaüa başvurmanızda fayda var. Restoranları fiyatları, yemek lezzetleri, dekorları ve servis kalitelerine göre sınıflandıran Zagat’ta en iyi Türk restoranını bulmanız çok zamanınızı almaz.

Ancak bölgede yaşayanların deneyimlerinden yola çıkarsak, New York City’nin en gözde Türk restoranlarından ilk akla gelenleri Turkish Kitchen, Pera, Dervish Restaurant, Şip Şak, Ali Baba, Şamdan ve Turkuaz gelir. 

Türk girişimciler sadece Türk mutfağına yönelik mekanlarla hizmet vermiyor. 2. Avenue’deki İtalyan Pescatore onlardan biri.

Türk restoranların genelinde görülen klasik dekor süsleme ve menü seçeneklerinin dışına çıkan ve yarattığı konsept ile ilgi çeken işletmeler de var. Manhattan’ın gözde alışveriş ve eğlence mekanlarından SOHO’da açılan Antique Garage onlardan biri. Mekan, içindeki tüm dekorun antika olması ile ünlü.

Facebook

Youtube