Amerika Birleşik Devletleri’nde hangi şehirler yaşamak için idealdir?

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 
Diyelim ki Amerika Birleşik Devletleri’ne gezmeye geldiniz. Havası, suyu, cazibesi, arabaları, şov dünyası sizi cazip etti ve yaşantınızı burada sürdürmeye karar verdiniz. İlk ve olmazsa olmaz tavsiyemiz yasal olarak ABD’ye yaşamanın yollarını bulmanız. ABD’DE YASAL OLMADAN MUTLU OLMANIZA İMKAN YOK. Bunun için ABD’de yasal nasıl olarak kalabileceğinizi mutlaka bir avukattan dinleyin. “Bizim bir tanıdık vardı, komşu vardı, arkadaş vardı,” diye başlayan şehir efsanelerine kulak asmayın. Her ne iş yapıyorsanız yapın yasal olarak yapın ve “yapanın yanına kar kalmayacağını” unutmayın.

Eğer kendinize sessiz, sakin huzurlu bir yaşam arıyorsanız. Aşağıdaki CNN Money web sitesi tarafından yapılan Amerika’nın yaşanabilecek en iyi şehirlerinin sıralamasına bakabilirsiniz. http://money.cnn.com/magazines/moneymag/bplive/2009/top100/index.html

CNNMoney'nin hazırladığı yaşanacak en iyi yerler sıralaması 1800’ün üzerindeki Amerikan şehir ve kasabaları arasından eğitim, suç oranı, gelir düzeyi ve nüfusu 90 bin üzeri olan kriterlerine göre sıralanmış.

CNN Money 2009 listesinde yaşanabilecek en iyi 10 şehir aşağıdaki gibi:
  1. Louisville, CO
  2. Chanhassen, MN
  3. Papillion, NE
  4. Middleton, WI
  5. Milton, MA
  6. Warren, NJ
  7. Keller, TX
  8. Peachtree City, GA
  9. Lake St. Louis, MO
  10. Mukilteo, WA
Tabii sırtınıza çantanızı alıp ABD’ye adım atar atmaz bu şehirlerin yolunu tutmayın. Önce  yaşam standartlarınızın ne olacağına karar verin, kariyer planınızı yapın. Yeterli para kazanınca bu şehirlerin yolunu tutarsınız. Üniversiteden yeni mezun olmuş iş arayan bir genç olarak bu şehirlere gidip hemen gelecek aramaya başlamayın. Size uygun iş imkanı belki bu listede olmayan şehirlerde vardır.

Gezmeye gelmişken bu şehirlerden birini de göreyim derseniz tam listeden size en yakın olanını seçip gezebilirsiniz.

Facebook

Youtube