Amerika Birleşik Devletleri’nde hangi sektörlere yatırım yapabilirim?

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Türkiye’den bir yatırımcı olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde yatırım yapmak istiyorsanız mutlaka bildiğiniz işe bağlı kalarak yatırım yapın. Eğer tekstili biliyorsanız tekstile, gıdayı biliyorsanız gıda sektörüne yatırım yapın. Eğer cash paranız varsa ve emlak sektöründe deneyimli iseniz, emlak sektörüne yatırım yapın.

Parayı yatırıp işin başında durmayacaksanız, mutlak süretle güvenilir birini bulun. Eğer yaptığınız yatırımın heba olmasını istemiyorsanız, denetimini sıkı tutun. Türkiye’de size gider olmayacak pek çok kalemin gider olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde karşınıza çıkacağını bilin.  

Hemen bir ofis tutup içini döşeyip bir sekreter alıp yola çıkmadan önce gerekirse, evden çalışabileceğiniz bir düzen kurun. Ofis, eleman, vergi gibi yüklerin altına bir an önce girmeyin. Önce pazarın bir kokusunu almayı deneyin. Amerika Birleşik Devletleri’nin 50 eyaletten oluştuğunu, iş yapma niyeti ile geldiğinizde bir ülkeden ziyade bir kıtaya geldiğinizi unutmayın.

Nasıl ki Almanya’da iş yapmak ile Avrupa Birliği genelinde iş yapmak aynı değilse, Amerika Birleşik Devletleri’nin bir eyaletinde iş yapmakla genelinde iş yapmak aynı değildir. Bazı sektörlerin tercih ettiği şehirler ve eyaletler vardır. Doğaltaş ve mermer sektörü en çok gelişimini Florida, California gibi yılın büyük bölümü sıcak geçen eyaletlerde sağlarken, halı için Georgia eyaletini, mobilya için North Carolina, nano teknolojisi için New York Eyaleti’nin kuzeyini, teknoloji için Silicon Vadisi’nin bulunduğu San Francisco’yu seçmeniz gerekebilir.

Amerikalıların damak tadı, tüketim alışkanlıkları ve harcama eğilimlerini araştırmadan yatırıma girmekten kaçının.

Facebook

Youtube