Londra\'da Bir Türk Öldürüldü

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

İngiltere'nin başkenti Londra'da Türk olduğu tahmin edilen bir kişi silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Londra'nın kuzey bölgesindeki Turnpike Lane metro ve otobüs istasyonunda bugün öğleden sonra meydana gelen olayda, bir kişinin kimliği belirsiz kişi veya kişilerle silahlı saldırıda yaşamını yitirdiği bildirildi. İngiliz medyasında ölen kişinin Türk olduğu iddia ediliyor.


 


Scotland Yard, yaptığı açıklamada olayın Langham Road üzerinde meydana geldiği belirtildi. Olayın meydana geldiği cadde polis tarafından kapatılarak çok yönlü soruşturma başlatıldı.

Saldırının meydana geldiği yerin yakınındaki Elizabeth Ross Hair and Beauty salonunda çalışan ve adının açıklanmasını istemeyen bir kadın ölenin Türk olduğunu belirtti.

Görgü tanığı bir kuaför salonu çalışanı ise olay sonrası dışarı çıktığında, öldürülenin yanında ağlayan bir bayan gördüğünü ve polislerin geldiğini ifade etti.

Çevredeki işyerlerinde çalışan görgü tanıkları da saldırganın 3 el silah sesi duyduklarını ve yerde yatmakta olan bir kişi gördüklerini bildirdiler.

Polis saldırıda hayatını kaybeden kişinin kimliğinin henüz belirlenmediğini kaydetti. Londra'da 1 Ocak tarihinde de Aaron McKoy adındaki bir kişi de Portpool Lane, Clerkenwell'da Clerkenwell House Wine Bar'da silahlı saldırı da öldürülmüştü. Turnpike Lane'deki olayla bu yıl içinde silahla öldürülen ikinci kişi olduğu belirtildi.

(CİHAN)
 

Facebook

Youtube