Microsoft Yenilikçi Potansiyeli Gördü

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Microsoft Başkan yardımcısı Kevin Turner, oyun konsolu Xbox 360 ve cep telefonu işletim sistemi Windows Phone’un bu sonbaharda Türkiye pazarına sunulacağını açıkladı. Turner, “Bütün yeni ürünler artık eşzamanlı olarak Türkiye pazarına sunulacak” dedi.MICROSOFT Başkan Yardımcısı Kevin Turner, Türkiye’nin kendileri için önemli bir ülke olduğunu belirterek, oyun konsolu Xbox 360, cep telefonu işletim sistemi Windows Phone’un sonbaharda Türkiye’ye geleceğini açıkladı. Turner, “Bütün yeni ürünler eşzamanlı Türkiye pazarına sunulacak. Türkçe oyun desteği ve müşteri hizmetleri de olacak” dedi.

Büyük potansiyel var

Avrupa’da dört ülkeyi ziyaret ettiği tura Türkiye’den başlayan Turner, “Bu yıldan itibaren Türkiye Microsoft’un yeni ürün ve hizmetlerinin lansmanında öncelikli konuma gelecek. Yenilikçi teknolojileri kullanmaya ve geliştirmeye açık olan Türkiye’de çok büyük bir potansiyel var” diye konuştu.

Rekabet gücünü artıracak

Turner, 2012’de içinde bulut bilişim konusunda Office 365, Windows 8, Windows Azure gibi ürünlerle Türk firmaların rekabet gücünü artıracaklarını dile getirerek, “Office 365 haziran ayında Türkiye’ye gelecek. Bu ürün ve servislerimiz CIO’ların hayatını kolaylaştıracak. Yeni çağda CIO’lar, kurumların inovasyon liderlerine dönüşüyor” değerlendirmesini yaptı.

Bulutta 241 milyar dolar

Bulut bilişimin teknoloji dünyasının yeni devrimi olduğunu kaydeden Turner, şöyle konuştu: “2011’de bu alandaki 40 milyar dolar potansiyelin 2020’de 241 milyar dolara çıkması bekleniyor. İnsanların istedikleri bilgiye, istedikleri yerde ve zamanda erişmesini sağlayacak bulut bilişimde ciddi potansiyel var. Oyunun kurallarını değiştirecek. Dünyada data yoğunluğu artıyor büyük datayı yönetmek zor. Bulut bilişim bu alanda önemli bir fonksiyon sunuyor.”

Windows 8’le her cihazda kullanıcı ‘eşit’lenecek

YENİ işletim sistemi Windows 8’le ilgili bilgi veren Kevin Turner, “Windows 8 ile hiçbir alanda taviz vermeyen bir kullanıcı deneyimi yaşatıyoruz. Yeni işletim sistemi ile son kullanıcılara beğendikleri fonksiyonu sağlayacak. Kurumlarda bilgi teknolojileri departmanlarının istediği gelişmiş özellikleri de yine aynı ara yüzde sunuyoruz. Windows 8 ile her cihazdaki kullanıcı deneyimi aynı hale gelecek” diye konuştu.

TL’nin yeni simgesi Microsoft’a girecek

MICROSOFT Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, Türkiye’nin Microsoft için öncelikli pazarlar arasında bulunduğunu dile getirerek, ülkeye yatırım yapıldığını dünyadaki dört Ar-Ge merkezinden birinin Türkiye’de bulunmasının bu önemi gösterdiğini vurguladı. Özmen, bir soru üzerine de TL’nin simgesinin Microsoft kodlarına girmesi için girişim başlattıklarını bunun en kısa sürede geçrekleşeceğini kaydetti. Hanife BAŞ, Hürriyet

Facebook

Youtube