Türk Amerikan Toplumundan Lösev'e Destek

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 
Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu,LÖSEVin Amerikada tanıtılması için bir resepsiyon düzenledi.TADF tarafından düzenlenen programa, Konsolos Tuğba Turgut, Emniyet Müşaviri Necati Ekici, Türk Amerikan Dernekleri Başkanı Ali Çınar, Başkan Yardımcıları Dr. Hakan Karalok, Özlem Özcan, Engin İkiz LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Üstün Ezer ve yerli yabancı misafirler katıldı.

Açılış Konuşmasını TADF Başkan Danışmanlarından Tuğba Temurcan yaparken, TADF Başkanı Ali Çınar'da LÖSEV’in başarısıyla gurur duyduklarını söyleyerek LÖSEV’in yaşam ile mücadele konusunda insanlara yardımcı olmasının çok önemli olduğuna dikkat çekti.

LÖSEV vakfının faaliyetlerini ve gelecekteki projlerini anlatan LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Üstün Ezer, lösemili ve kan hastası çocukların, sağlık ve eğitim başta olmak üzere her türlü ihtiyaçlarının sağlanmasına yardımcı olduklarını bunun yanısıra, kalıtsal ve edinsel kan hastalıkları konusunda ulusal düzeyde tedavi, eğitim ve araştırma kurumları kurduklarını söyledi.

Lösemi Teşhisi Konulan Her Hastaya 5 bin TL Yardım
Lösemi teşhisi konulmuş hastalara 5 bin TL ‘insanca yaşam yardımı’ adlı karşılıksız para yardımı yaptıklarını, Türkiye genelinde 13 binden fazla aileye bu yardımı ulaştırdıklarını ve hastalarının %80 - %90'inin varoşlardan geldiğinin altını çizen Üstün Ezer, “Lösemili çocuklara yapılacak en büyük iyilik önce LÖSEV’i yakından tanımaktır.”dedi.

SÜPRiZ KONUK

New Jersey Vali Adaylarından Diane Sare'da programa katılarak, Türk-Amerikan toplumu temsilcileri ile tanıştı. Türk toplumunun New Jerseyde güçlü olduğunu söyleyen Sare, sizlerle yakın çalışmak istiyorum mesajını verdi. Gecenin sponsorları ise Gıda Sektöründe öncü iskadinlarindan Adile Yagizkilic ve Güllüoğlu oldu. (www.tadf.org)

Facebook

Youtube