Kabataş Mezunları New York'ta Buluşuyor

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 
Türkiye'nin saygın eğitim kurumlarından Kabataş Erkek Lisesi'nin mezunları New York'ta ilk kez bir araya geliyor. Okulun 1988 mezunlarından Ömer Bayrak'ın öncülük ettiği Kabataşlılar USA grubu, daha sonra dernekleşme sürecine girecek. Okulun ABD'de 250'ye yakın mezunu olduğu tahmin ediliyor.

ABD'deki Kabataş mezunları ile ilgili TurkAvenue'ye bilge veren Ömer Bayrak, mezunların genelde New York ve civarında yaşadığını söyledi. 1997 yılından beri ABD'de yaşayan Bayrak, işletmelere Visa ve MasterCard kabülü konusunda yardımcı olan Kabataş isimli bir şirketin sahibi. Kabataşlıların buluşmasındaki etkenlerden biri de New York Başkonsolos Yardımcısı Başar Şen oldu. Şen de okulun 1984 yılı mezunlarından. Hürriyet Amerika'nın sahibi ve yazarı Doğan Uluç da okulun 1954 mezunlarından.

Kabataşlılar USA, okulun yurt dışındaki ilk derneği olma özelliğini taşıyacak ve Türkiye'de kurulu mezunlar derneğinin bir şubesi olarak faaliyet gösterecek. ABD'de Kabataş Lisesi mezunları arasında Illinois'in Galesburg şehrindeki Knox College'de tarih profesörü olarak görev yapan Emre Sencer, EDPA USA müdürü olarak görev Ersin Sakmar, elektronik sektöründe faaliyet gösteren Serkan Tosuncuk, New York'ta kurulu Mimarlar, Mühendisler ve Bilimadamları (MİM) birliğinin bir dönem başkanlığı da yapan Atilla Bektöre gibi isimler yer alıyor. 

Facebook

Youtube