Türk Günü Yürüyüşü İle İlgili Son Gelişmeler

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) tarafından düzenlenen New York 29. Türk Günü Yürüyüşü'ne az bir zaman kala hazırlıklar sürüyor.


Her yıl Mayıs ayının üçüncü Cumartesi günü düzenlenen yürüyüş, bu yıl A Milli Futbol Takımı’nın 22 Mayıs Cumartesi günü Çek Cumhuriyeti ile oynayacağı maç nedeniyle 23Mayıs Pazar gününe alındı. Fakat bu sebepten dolayı 46. İsrail Milli Günü için organize edilen yürüyüş ile aynı güne denk gelen Türk Günü Yürüyüşü’nün güzargahı henüz belli olmadı. TADF Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Günü Yürüyüş Komite Başkanı Turgay Kadıoğlu, gerekli izinlerin alınabilmesi ve güzergahın belirlenmesi için New York Polis Departmanı ile görüşmelerinin sürdüğünü ve en kısa zamanda bu işi çözümleyeceklerini söyledi.

Kadığoğlu yürüyüş sonrası Dag Hammarskjold Park'ta düzenlenecek olan festival için ise tüm hazırlıkların tamalandığını belirtti. Azerbeycan, Kırım ve Özbekistan'dan katılacak sanatçıların da yer alacağı etkinlik, Mehteran Bölüğü, A Milli Futbol Takımı, Avrupa şampiyonu folklor grupları, TRT sanatçıları ve Türk pop müziğinin ünlü ismi Serda Ortaç’ın katılımlarıyla renklenecek. Festivalde aynı zamanda yiyecek, içeçecek, çeşitli aksesuarlar, tişörtler ve benzeri kıyafetlerin satışı gerçekleştirilecek.

 

Facebook

Youtube