Türklerin Oscar’ı “Golden Turk Awards”

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 
Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan başarılı Türkleri ödüllendirmek üzere kurulan Golden Turk Awards aday komitesi, aday başvurularını kabul etmeye başladı. Golden Turk Awards ödül töreninde kurumsal ve bireysel olmak üzere 2 ana kategoride ve 19 değişik branşta başarılı isimler belirlenecek. ABD’de yaşayan Türklere Oscar heyecanı yaşatacak olan tören, 22 Mayıs 2010 tarihinde Dünya'nin en prestijli otellerinden biri olan New York'ta ki Waldorf Astoria’da gerçekleştirilecek.

Ödül alan isimleri, Türkiye’de ve Amerika Birleşik Devletleri’nde kendi alanlarında saygın işadamı, profesyonel yönetici, akademisyen, politikacı ve toplum liderlerinden oluşan 30 kişilik bir Jüri belirleyecek.

Jürinin yanı sıra Amerika’da yaşayan Türkler, Golden Turk Awards web sitesinden oylama yapabilecek. Ödül töreni ve adaylar ile ilgili detaylı bilgiye web sitesinden ulaşılabiliyor. 

Golden Turk Awards ödül töreni ile bilgi veren ödül organizasyon yönetim kurulu başkanı Cemil Özyurt, Amerika’daki Türklerin sayısının her geçen gün arttığını,  her alanda pek çok başarılı isme rastladıklarını belirterek, bu isimleri ödüllendirmenin yeni nesillere iyi bir örnek olacağını söyledi.

Ödülleri Oscar töreni havasında dağıtacaklarını söyleyen Darendeli, ödüllerin profesyonel ve bağımsız bir ekip tarafından her yıl geleneksel olarak verileceğini vurguladı. Ödül alan isimlerin hangi kriterlere göre başarılı sayıldığının hem adaylar, hem Jüri hem de Amerika’daki Türkler tarafından gayet net bir şekilde bilineceğini söyledi.

Ödül töreninde yer alacak adayların belirlenmesinde Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yayın yapan ilk ve tek iş dergisi TURKOFAMERICA’nın danışmanlık hizmetinden yararlandıklarını söyleyen Özyurt, ödül dağıtımını da yine ABD’deki Türklerin parçası olmaktan gurur duyacakları bir atmosferde, büyük bir şovla gerçekleştireceklerini sözlerinde ekledi.

TURKOFAMERICA kurucu ortağı ve genel müdürü Ömer Güneş de, 2002 yılından beri Amerika Birleşik Devletleri’nde Türk Amerikan iş dünyasına yönelik yayın yaptıklarını, bu süre zarfında edindikleri birikim ve tecrübeyi bu ödül töreni için kullanacaklarını söyledi. Ödül töreninin sadece New York ve New Jersey gibi Türklerin yoğun yaşadığı eyaletlerle sınırlı kalmadığının altını çizen Güneş, Amerika’nın doğudan batıya 50 eyaletindeki tüm başarılı Türkleri ortaya çıkarma ve ödüllendirme amacı taşıdıklarının  altını çizdi.

Ödül töreni ile ilgili daha fazla bilgi için organizasyonun resmi websitesi olan www.goldenturkawards.com veya This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. email adresinden iletişim kurabilir ve bilgi alabilirsiniz.

KATEGORİLER
En Başarılı Start-up
En Başarılı Girişimci
En Başarılı Vakıf
En Başarılı İşkadını
En Başarılı İşadamı
En Başarılı Şirket
En Başarılı Akademisyen
Türklere En Çok Destek Veren Amerikalı
En Başarılı Aktivist
En Başarılı Toplum Lideri
Yılın En Başarılı Markası
En Başarılı Amerikalı İş Partneri
En Başarılı Sosyal Sorumluluk Sahibi Şirket
En Başarılı Profesyonel Yönetici
En Başarılı Sanatçı
En Başarılı Global Türk
En Başarılı Enstitü
Young Turk
Jüri Özel Ödülü

Facebook

Youtube