Amerika’daki Ülkücülerden Devlet Bahçeli’ye ‘Değişim Zamanı’ Bildirisi

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Orhan BayramAmerika’da faaliyet gösteren Amerika Türk İslam Ülkü Ocak eski başkanı ve yöneticileri bir bildiri kaleme alarak, Devlet Bahçeli’den Olağanüstü Kurultayı toplayıp genel başkanlığı bırakmasını istedi. Amerika Ülkü Ocakları Eski Başkanı, Amerika Ülkücü Dernekler Federasyonu Kurucu Başkanı ve MHP Milletvekili Adayı sıfatı ile bildiriye imza atan isimlerin başında yer alan Orhan Bayram, Cafer Kahyaoğlu, Celal Elevulu, Ercan Yerdelen, Kasım Batırbek, Erkut Koçgar gibi Amerika’daki teşkilatlarda eskiden görev alan isimlerin imza koyduğu bildiride, şu görüşlere yer verildi:  


 
‘’Bizler Amerika’da yaşayan Türk İslam Ülkücüleri olarak Ülkemizde yaşanan sosyal, siyasi ve ekonomik konuları pür dikkat yakından takip etmekteyiz.
Amerika’da bir taraftan rızık mücadelesi verirken, bir taraftan da mensubu olduğumuz bu mukaddes davanın yani Milliyetçi Hareketin mücadelesini vermekten asla geri durmadık. Allah’ın izniyle durmayacağız da…
Ancak;
Okyanus ötelerinde olmamıza rağmen, Anadolulu’daki değerlerimizle bağımızı koparmadan, sevdamızın bayrağını göndere çeken, "Amerika Ülkü Ocakları"nı kurup, sadece kurmakla da kalmayıp devamlı destekleyen yürekler olarak Memleketimizde MHP’mizi yöneten, Sayın Genel Başkan’dan, Merkez Yürütme Kurulundan, İl-İlçe delegelerine varıncaya kadar ilgili herkese seslenmek istiyoruz…

Sesimizi duyarsınız veya duymazsınız, dediklerimizi önemsersiniz veya önemsemezsiniz,
bu tamamen sizin bileceğiniz bir husustur.
MHP’nin yanlış yönetildiğini uzun zamandır izliyoruz!,
Yıllarını  davasına vermis insanların, sadece Genel Başkan'ın ve yanindakilerin hatalarını dile getirdikleri için hain ilan edilmelerini üzülerek seyretmekteyiz.
Başbuğ’umuzun vefatının üzerine  Aziz Milletimiz  " biz senin kıymetini sağlığında anlayamadık… Ama bıraktığın Ülkücülerin kıymetini bileceğiz...“ dercesine, onun evlatları olan Ülkücülere, yani bizlere  yüzde onsekiz oy desteği verip, 129 Milletvekiliyle koalisyon ortağı kurmamızı, hükümetin en güçlü kanadını oluşturmamızı sağlamıştır.
Bu şansı iyi kullanamayan, bu imtihanı iyi veremeyen yöneticilerimiz yüzünden bugün hem Ülkemizin hem hareketimizin düştüğü durumu artık izaha gerek yoktur!
 
Siyasi Partiler iktidar olma ve ülkeyi yonetmek icin kurulurlar…
Bütün Çalışmaları bunun içindir…
Bunun yolu da halka kendini, projelerini iyi anlatmaktan daha doğrusu halkın gönlünde taht kurmaktan  geçmektedir…
Çünkü halk kim ona umut ve gelecek vaad ediyorsa, kim vaadlerinde daha inandırıcı oluyorsa, kim onun gönlüne daha iyi giriyorsa  tercihini ondan yana kullanir.  
Ancak son 18 yıldır MHP’mizi yönetenler, bırakın halkın gönlüne girmeyi kendi gönüldaşlarımızın bile gönlüne girmekten aciz kalmış, gönlüne girmeyi bırak hatta nefretini kazanmış, dolayısıyla da partimizden gönül göçüne sebep olmuşlardır…
Bizi yönetenler nasıl ki kendilerini TC Başbakanlığına ve diğer bakanlıklara yakıştıramadılarsa, halk da onları bir türlü iktidara yakıştıramamıştır!..
Bu sebeple de maalesef her seçimde yüreği yanan,
yöneticilerimizden ziyade yönetilenler, yani Ülkücüler, yani bizler olmuşuzdur…
Her seçimde boynumuzun bükük kalması, gönüllerimizin yıkık kalması Hak davası olan haklı bir davanın haksız yönetilmesinden kaynaklanmaktadır…
 
Bu durumun daha fazla sürmesi gerek partimizin gerekse davaya gönül vermis olan Ülküdaşlarımızın kaldıracakları yük olmaktan çıkmıştır…
Elimize bir sürü fırsat geçmesine rağmen, 18 senedir gerçekleşemeyen hayallerin, bu kadrolarla maalesef gerçekleşemeyeceği, gerçekleşemediği gibi, daha da kötüye gideceği gün gibi ortadadır.
Dememiz o ki;
 Baskanin artik tabanın sesine kulak verip kongre talebini bir an önce yerine getirmesinin vakti gelmiş ve geçmektedir!
Bu talebi derhal yerine getirip, kendi de asla aday olmayarak yeri gönüllerde kalmalıdır!
 
Bizler bugüne kadar şahsına karşı herhangi bir saygısızlık göstermedik…
Onun da bizlerin istek ve arzularına saygı göstereceğini umuyoruz… Daha fazla direnmeden, anlayış göstererek köşesine çekilmesinin ona yakışacak hal olduğunu düşünüyoruz.
 
1999 seçimlerinde Alpaslan Türkeş'in evlatlarını iktidar ortagi yapan bu Millet,
Genel Başkanın o gün-bugündür yapmış oldugu yanlış ve zamansız siyasi hamleleri dogru bulmadığı için,
bir sonraki seçim ve seçimlerde oylarını vermeyerek sandığa gömmüş ve yeni kurulmuş bir siyasi partiyi iktidara getirerek bizleri uyarmıştır...
Bu hatalardan ders alıp yeni politikalar gelistirmek yerine,
Genel Baskan bütün enerjisini parti içinde kendinden farklı düşünenleri tasfiye etmeye hatta partiden atmaya harcamıştır.
Her seçim öncesi ve hemen sonrası hiç bir kimseyle istişare etmeden yapmış olduğu açıklamalar Milletimiz nezdinde olumlu karşılık bulmamış, partimize ve ona gönül verenlere de telafisi mümkün olmayan zararlar vermistir.
 
Mesela; bizler 7 Haziran 2015 seçimlerinin sonuclarini bile başarısızlık sayarken,
Genel Baskanımızın seçim sonucları daha kesinleşmeden "seçimler yenilensin“ ifadesi, iktidar partisinin işini kolaylaştırıp, elini güçlendirmiştir.
 
Siyaset çözüm üretme ve uzlaşma sanatı olduğuna göre, görülüyor ki, maalesef  Sayın Genel Başkan’ımızda bu meziyetler bulunmamaktadır…
Kendileri büyük bir siyasi partinin Genel başkanı gibi değilde, devletin bir bürokratı gibi davranmaktadır.
Bunun neticesi olarak da "1 kasim 2015 secimleri“nde, beş ayda kayıp olan iki milyon oyun bütün mesuliyeti kendisine ve yol arkadaşlarım dediği, tabanımızdan kopuk olan parti divanina aittir!..
Nasıl ki her başarı ödüllendiriliyorsa, her başarısızlık (hatta başarısızlıkta ısrar) da bir bedele tabi tutulmalıdır!
Siyasette bunun bedeli o koltuğu derhal boşaltmaktır…
Sükunet ve suhuletle devretmektir!
 
Bir siyasi hareketin büyüklüğü (bir açıdan) mensupları arasındaki lider vasıflı kişi sayısının fazlalığı ile ölçülür…
Halbuki kendisi, yani Sayın Genel Başkanımız, toplumun teveccüh gösterdiği, o makama layık gördüğü hatta Ülkücülerin takdirine mazhar olmuş millet vekillerini dahi kendine rakip görüp, boynuna hain yaftası asıp, partiden ihraç ederek veya ettirerek hareketin önünü tıkamıştır.
 
18 yıldır olmuyor… Olmuyor… Olmuyor…  
Ve görünen o ki; Olacağı da yok…
İşte bu sebeple hatasında daha fazla ısrar etmeden partimizi derhal kongreye götürüp,
hem değişimin, hem gelişimin önünü açmalıdır…
Önce koltuğum değil, önce ülkem diyenler, eğer samimi iseler böyle davranırlar!..
Saygılarımızla arzederiz''

Orhan Bayram  - Amerika Ülkü Ocakları Eski Başkani, Amerika Ülkücü Dernekler Federasyonu Kurucu Başkanı, MHP Milletvekili Adayı
Cafer Kahyaoglu - Amerika Ülkü Ocakları ve  Ülkücü Dernekler Federasyonu eski Genel Sekreteri, MHP Milletvekili Aday adayı
Celal Elevulu -  Amerika Ülkü Ocakları Eski Başkanı MHP Milletvekili Aday adayı
Ercan Yerdelen - Amerika Ülkü Ocaklari Eski Başkanı
Kasim Batirbek - NJ Ülkü Ocaklari Eski Başkanı
Erkut Kocgar -  NJ Ülkü Ocaklari Eski Başkanı

Facebook

Youtube