Amerikalı Türkler 24 Nisan'da DC'de Toplanıyor

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

24Nisan orgAmerikalı Türkler, Ermeni soykırım iddilarının 100. yılında büyük bir karşı atağa hazırlanıyor. Her yıl Mayıs ayında New York'ta gerçekleştirilen geleneksel Türk GÜnü Yürüyüşü'nden farklı olarak bu yıl ilk kez Washington, DC'de Türkler bu kez Nisan ayında bir araya geliyor.

 

24 Nisan'da Washington, DC'deki Türk Büyükelçiliği önünde "Şehitlerimizi anma ve Vatanımızı savunma" adı altında büyük bir miting organize eden Türk-Amerikan dernekleri ve sivil toplum örgütleri, ilk kez kendi içindeki çatışmaları ve fikir ayrılıklarını bir kenara bırakarak tek bir amaç için bir araya geliyor. Amerika Birleşik Devtletleri'nde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından her görüşten ve anlayıştan 124 sivil toplum örgütü temsilcilerinin bir araya gelerek oluşturturduğu Yönlendirme Komitesi'nin destek olduğu miting için hummalı bir çalışma da devam ediyor. Miting için Amerika'nın farklı eyaletlerinden yola çıkacak Türkler, 24 Nisan'da miting için DC'de buluşacak.

Yönlendirme Komitesi adına faaliyetleri yürüten organizasyonda herhangi bir dernek veya federasyon ön plana çıkarılmıyor. Tek ortak noktanın Türk bayrağı olduğu vurgusu yapılıyor. Mitingi katılımı artırmak ve gelişmeleri duyurmak amacıyla www.24nisan.org adıyla bir de web sitesi kuruldu. Sitede 24 Nisan'daki etkinlikle Yönlendirme Komitesi tarafından aşağıdaki bildiri yayınlandı:

''Değerli Vatandaşlarımız
24 Nisan'da Ermenilerin soykırım yalanlarına karşı duruşumuzu ortaya koymak adına yapılacak protestolar için bir günümüzü Türkiyemiz için ayıralım. Ermenilerin 1915’te Osmanlı Devleti tarafından soykırıma uğradığı iddialarıyla yurt dışında yaşayan Ermenileri ortak propagandayla bir çatı altında toplayan Ermeni Diasporası Sözde soykırımı tanıtma çabaları ve asilsiz suclamalariyla Türkiye’nin dış politikasını sürekli baskı altında tutmakta ve Türkiye’ye yönelik psikolojik operasyonlar yapılması için değişik ülkelerin eline büyük fırsatlar vermektedir. Sözde Ermeni soykırımı kabul edilirse ikinci aşamada tazminat üçüncü aşamada toprak talebi olacaktir. Bunun akabinde ABD de tarih kitaplarinda Türklerin soykirim yaptığına dair yalanlar kendi çocuklarımıza ezberletilecektir.

Bizler o gün işe gitmeyerek kaybedeceğimiz parayı hesaplarken, 1915 olaylarinin 100. Yildönümü olan 24 Nisan 2015 e çok az zaman kala Ermeniler Türkiye aleyhinde çok kapsamli mitinglere hazirlanip, bütün gücüyle Türkiyeyi protesto etmeyi planlamaktadırlar.
Tüm Türk Diasporasının birlikte hareket edeceği 24 Nisan 2015 Mitingimizde diğer yıllara nazaran müthiş bir katılım beklenmektedir. Sözde ermeni soykırımı iddialarinin 100.yil dönümünde sesimizin hep beraber daha çok çıkması için hepmiz Washington DC'de olmalıyız.
-Kamu Diplomasisinin etkilerini ülkemiz lehine çevirmek icin
-Sozde Ermeni soykırımı yalanlarını bertaraf etmek için
-Asilsiz soykırım iddialarina sessiz kalip akabinde tazminat ve toprak kaybı yaşamamak için
-Asilsiz soykırım iddialarının senatodan geçmesine engel olup ülkemiz dis politikasina müspet fayda sağlamak için
- EN ÖNEMLİSİ Tarihin Parlementolarda yazilamayacağını haykırmak için
24 Nisan Cuma günü Washington Büyükelciliği önünde buluşalım,
Kimseden davet bekleme Bayragini al gel.
Ben olmasamda olur deme, Senin de orda olman ülkemiz adina çok önemlidir.''
YÖNLENDİRME KOMİTESİ

BİZ KİMİZ
Bizler Amerika Birleşik Devtletlerinde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarıyız. Her Görüşten ve anlayıştan 124 Sivil toplum Örgütü temsilcilerinin  bir araya gelerek oluşturmuş olduğu  Yönlendirme Komitesi Ermeni meselesinin 100.yılında siz vatandaşlarımızı bilgilendirmek ve yönlendirmek amacıyla oluşturulmuştur. 2015 yılı yurt dışında   yaşayan bizler için çok çetin bir yıl olacak. Hiç şüphe edilmemeli ki Diaspora Ermenileri ve
onlara destek veren toplumlar ve kurumlar Ermeni Tehcir olayının 100.cü yılında ülkemizi karalayacak eylemler içerisine
girecekler.
Gelin Birlik beraberlik içerisinde hep beraber birşey yapalım ve bu milli davada ülkemizi yalnız bırakmayalım.
Bu yıl 24 Nisanda Washington Dc de ülkemizi en iyi şekilde temsil edelim ve bizde varız diyelim.
Çoluk Çocuk ailecek hep beraber görüşlerimiz ne olusa olsun Washington Dc de Şehitlerimizi anma ve
Ülkemize Destek  Mitinginde buluşalım.

Facebook

Youtube