Nisan ve Mayıs Ayı Etkinliklerle Renklenecek

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Baharın iyiden iyiye kendini göstermeye başlayacağı Nisan ve Mayıs ayı boyunca Türklerin ilgisini çekecek etkinlikler de birbiri ardına gerçekleşecek.

Bunların başında önemli konserler geliyor. Türk müziğinin dev sanatçısı Sezen Aksu, Amerika turnesi kapsamında 4 Nisan Pazar günü Washington DC merkezine 20 dakika mesafedeki Maryland North Bethesda’daki Strathmore konser salonunda, 6 Nisan Salı günü New York Carnigie Hall’da ve 7 Nisan Çarşamba günü New Jersey’nin Newark şehrindeki NJ Performance of Art Center’da sevenleri ile buluşuyor.


Bir diğer konser turnesi ise Sertab Erener ve Demir Demirkan’dan... 3 Nisan Cumartesi günü Chicago Copernicus Center’da başlayacak olan konserler serisi, 4 Nisan Pazar Michigan’ın Ann Arbor şehrindeki Washtenaw Community College Towsley Auditorium’da devam edecek ve 8 Nisan Perşembe günü Washington DC’deki K Lounge’daki konser ile sona erecek.

Erkan Oğur, İsmail Hakkı Demircioğlu, Hüseyin Albayrak, Ali Rıza Albayrak ve Cihan Çelik, Alevi müziğini ve kültürünü yansıtan eserler eşliğinde New York’ta yaşayan Türklere eşşsiz bir türkü ziyafeti verecekler. Konser 3 Nisan Cumartesi akşamı Hunter College’daki The Kaye Playhouse konser salonunda gerçekleştirilecek.

9. Boston Türk Film Festvali ise 25 Mart gecesi start alacak ve 16 Mayıs’a kadar 7 hafta boyunca Türk sinemasında son zamanlarda yankı uyandırmış filmleri Amerika'nın beyaz perdelerine taşıyacak. Anadolu Kültürleri ve Yemek Festivali’nin ikincisi de 6-9 Mayis 2010 tarihleri arasinda Los Angeles'da gerçekleştirilecek. Bu ve benzeri daha birçok festivalin yanısıra 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı çeşitli derneklerin ve kuruluşların düzenleyeceği etkinliklerle festival havasında kutlanacak olan diğer iki önemli tarih.

Mayıs ayında Türkleri  heyecanlı futbol maçları da bekliyor. A Milli Takımı hazırlık kampı çerçevesinde Çek Cumhuriyeti ile 22 Mayıs Cumartesi günü New Jersey’de, Amerika Birleşik Devletleri  ile de 29 Mayıs Cumartesi günü Philadelphia’da karşı karşıya gelecek.

Facebook

Youtube