MFÖ Boston ve Washington, D.C. Konserleri İptal

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 
4 Aralık'ta San Francisco'da, 6 Aralık'ta Seattle'da, 10 Aralık'ta New York'ta konser veren Mazhar-Fuat-Ozkan üçlüsünün 12 Aralık Boston ve 13 Aralık Washington DC'de sahne alması bekleniyordu. Tüm hazırlıkları yapılan ve biletleri satılan iki konser, ani bir kararla iptal edildi. Grubu ABD'ye getiren organizatör Serdar İlhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Alanson'un New York konserinden sonra çok yorulduğunu ve diğer konserlere çıkamayacağını söylediğini belirtti. Grubun diğer üyeleri Fuat Güner ve Özkan Uğur ile birlikte Alanson'u ikna etmeye çalıştıklarını ancak başaramadıklarını anlatan İlhan, "Çok zor durumda kaldık. Her şey ödenmişti. Çok zarara soktu bizi bu durum. Fuat ve Özkan beyler de çok üzgün" dedi.
Konserlerin Boston'daki organizatörü Boston Kültür ve Sanat Festivali Direktörü Erkut Gömülü de konserin yapılacağı gün iptal edilmesinin kendilerini maddi-manevi çok zor durumda bıraktığını kaydetti.

İptalin kesin nedenini bilmediğini belirten Gömülü, "Son dakika olması üzücü bir şey. Montreal'den kalkıp gelenler olmuştu. Biletler satılmıştı, konsere gelenlere bilet iadesi yapmak kötü oldu. Seyirciler adına üzüldüm. ABD'de bu tip şeyler sık olmuyor ve insanlar 2,5 aydır bu konseri bekliyordu. Herkeste hayal kırıklığı yarattı" diye konuştu.

Konserlerin Washington organizatörü Gürkan Us ise "Biz de şok olduk. 'Mazhar Alanson'un sesi kısıldı, psikolojik olarak iyi hissetmiyor' denildi. Yer, müzik sistemi, biletler, hepsi satılmıştı, gerçekten zor durumda kaldık" ifadesini kullandı.

Bu arada iptallerin gerçek nedeni ile ilgili Sabah Gazetesi'nin eki GÜNAYDIN'a konusan Mazhar Alanson, "New York konseri sabah 04.30'da bitti. Bizi arabayla Boston'a götürmek istedi. Dört gün üst üste konser ver, sonra da hiç uyumadan yola çık. Olacak iş değil! MFÖ'yü gezici kumpanya ekibi sandı," diye konustu.

(Anadolu Ajansi)

Facebook

Youtube