II. Malatya Uluslararası Film Festival Tarihleri Belirlendi

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 
Malatya Valiliği ve Malatya Kayısı Araştırma-Geliştirme ve Tanıtma Vakfı tarafından geçtiğimiz yıl hayata geçirilen Malatya Uluslararası Film Festivali'nin yeni tarihleri belli oldu. Malatyalılardan ve basından büyük ilgi gören, ilk yılında on binin üzerinde izleyiciye ulaşan Malatya Uluslararası Film Festivali bu yıl 18-27 Kasım 2011 tarihleri arasında düzenlenecek.
Ülkemizin en genç sinema festivali olmasına rağmen, kısa bir zamanda zengin film programı ve yan etkinlikleri ile Malatyalılardan ve medyadan büyük ilgi gören Festival ikinci yılında süresini 10 güne çıkarıyor.

18 Kasım 2011 Cuma günü Açılış Töreni'yle başlayacak olan festivalde 25 Kasım 2011 Cuma gecesi Ödül Töreni gerçekleştirilecek. Ancak festival film gösterimleri Cumartesi ve Pazar günleri festivalin tüm sinemalarında devam edecek.

FESTİVALİN PARA ÖDÜLLERİ DE ARTIYOR
Malatya Uluslararası Film Festivali'nin mizah temalı iki yarışmasında verilen para ödülleri de artıyor. Yerli ve yabancı mizah ve mizah alt türlerinde filmlerin yarıştığı ve geçtiğimiz yıl LC Waikiki'nin sponsorluğunda gerçekleştirilen Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması para ödülü bu yıl 111.000 TL'ye, Türk Telekom'un sponsorluğunda gerçekleştirilen Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması para ödülü 6.000 TL'ye çıkarıldı.

Malatyalılar 18-27 Kasım 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve 10 gün sürecek Malatya Uluslararası Film Festivali'nde, dünyanın sayılı festivallerinde gösterilen ve Türkiye’de merakla beklenen dünyaca ünlü yönetmen ve oyuncuların son filmlerinden, yenilikçi genç kuşağın ilk filmlerine kadar geniş bir yelpazede 100’e yakın filmle buluşacak.

Festivalde her yıl olduğu gibi bu yıl da yarışma ve yarışma dışı film gösterimlerinin yanı sıra festivalin yerli ve yabancı konuklarının katılımı ile düzenlenecek olan söyleşiler, paneller, sergiler, atölye çalışmaları ve sinema seminerleri gibi birçok yan etkinlik de festival haftası boyunca izleyicilerle buluşacak.

Facebook

Youtube