Hido: Burada Oynamak Gurur Verici

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Amerikan basketbol liginde (NBA) oynayan Türk basketbolculardan Hidayet Türkoğlu, bu yıl 12'nci sezonunda... Türk milli basketbol takımının kaptanı olan ve kısaca Hido adıyla tanınan Hidayet Türkoğlu, NBA'de daha fazla Türk oyuncu görmek istediğini söyledi. Hidayet Türkoğlu, geçtiğimiz günlerde Washington maçının ardından Amerika'nın Sesi'nin sorularını yanıtladı.


11 yıldır Amerikan profesyonel basketbol liginde (NBA) forvet olan Hidayet Türkoğlu, Orlando Magic takımının kilit oyuncularından biri… Orlando Magic’teki tek yabancı oyuncu olan Türkoğlu, takım arkadaşlarının kendisini yabancı olarak görmediğini söylüyor: “Ben uzun yıllardan beri burada olduğun için artık beni onlardan biri olarak görüyorlar, yabancı olarak görmüyorlar. Şu an 13’üncü seneme giriyorum, şu ana dek hiçbir problem çekmedim. Hepsiyle gayet iyi ilişkiler içindeyiz, hepsi arkadaşım, herşey gayet iyi gidiyor”

NBA’de bu sezon altı Türk basketbolcu var. Türkoğlu, Amerikan basketbol liginde daha fazla Türk oyuncu olmasının gurur verici olduğunu; bu sayının daha da artmasını istediğini söyledi: “Bizden sonra gelenler, Semih, Ömer Aşık, Ersan, şimdide Enes geldi. Beni, bunu görmek çok mutlu etti. İnşallah bu sayı yıllar geçtikçe artar ve 10’un üzerinde Türk oluruz.” 20 yaşında Sacramento Kings takımıyla Amerikan liginde oynamaya başlayan Türkoğlu, genç sporcuları antrenörlerin yönlendirmesine önem vermeye teşvik etti.

Türk milli takımının kaptanı olan ve basketbol coşkusunu Türk seyircisiyle bulduğunu anlatan Hidayet, Türk basketbolseverlere teşekkür etti: “Ben çok genç geldim. 16-17 yaşından, 19-20 yaşına kadar Türkiye’de oynayabildim, o yüzden o coşkuyu şu an milli takıma döndüğüm zaman hissediyorum. İnsanların bana göstermiş olduğu ilgi alaka destek beni inanılmaz derecede beni mutlu ediyor ve gururlandırıyor. Hepsine sonsuz teşekkür ediyorum, dualarını eksik etmeyen ve hiç bir zaman desteklerini eksik etmeyen herkese sonsuz tesekkürler. ”

Basketbola NBA liginde devam edeceğini kaydeden Hidayet, Türk milli takımının başarılarına odaklanacağını vurguladı.

Washington Wizards karşısında attığı 11 sayı ile takımını galibiyete taşıyan Hidayet Turkoğlu, Türkiye milli basketbol takımı ile kampa gireceği günleride iple çekiyor. VoaNews

Facebook

Youtube