Ömer Aşık, Büyük Transfere Hazırlıklı Olsun

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Turk Avenue - ABD'nin aylık 25 milyon üzerinde okuru ile en büyük dördüncü spor sitesi olan Bleacher Report, Chicago Bulls taraftarlarının kısa zamanda favori oyuncularından biri haline gelen  Ömer Aşık'ın büyük kontratlara imza atmak için hazır olduğu ve genç oyuncunun gelecek sezon yüksek bir meblağa başka bir takıma transfer olabileceğini yazdı.


 

Bleacherreport.com sitesinde yer alan habere göre 25 yaşındaki yıldızın iki yılda büyük ilerleme kaydettiği, reboundlarda oldukça bir iyi bir istatistiğe sahip olduğu vurgulandı. Ortalama her maçta 14.8 dakika forma giymesine rağmen, 5.3 rebound ortalaması ile oynayan Aşık, 48 dakika üzerinden yapılan istatistiklerde 10.1 sayı ortalaması, 17.1 rebound, 3.1 blok ve 1.5 top çalma istatistiğine sahip.

Chicago Bulls'ta ilk beşte maçlara başlayan Joakim Noah'ın maç başı 15.4 sayı ortalaması, 16.1 rebound, 2 blok  ve 1.1 top çalma ile oynarken, Aşık'ın oynadığı kısa zaman dilimine göre sahada daha verimli olduğunun altı çizildi.

Aşık'ın Joakim Noah'tan daha etkileyici olduğu vurgulandı. Haberde, istatistiklerin Aşık'ı transfer döneminde istenilen bir oyuncu haline getireceği belirtilirken, katı defans yapan oyuncu sayısının fazla olmadığı NBA'de, Aşık'ın defansı yetersiz bulunsa da, yetenekleri ve fiziki ile NBA'nin gıpta edilen oyuncularından biri olduğu ifade edildi.

Anlaşması gereği önümüzdeki sezon serbest kalacak olan Ömer Aşık, büyük olasılıkla daha pahalı bir transfer teklifi ile karşı karşıya kalacak.

Bulls'ta oynayan Brendan Haywood ve Andris Biedrins gibi oyuncular yılda 7 milyon dolar kazanırken, Aşık halen 2 milyon doların altında para kazanıyor.

Facebook

Youtube