Mehmet Okur: En İyisi Lebron James

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Turk Avenue - New Jersey Nets'in yeni transferi Mehmet Okur, New York'ta yayın yapan Radyo Türküm'e konuk oldu. Türk Amerikan toplumunun merak ettiği sorulara cevap veren Okur, 35 yaşına kadar basketbol oynamayı planladığını, New Jersey Nets'te kalmak istediğini söyledi. Detroit Pistons'ta ilk şampiyonluğunu yaşayan Okur, NBA'de ikinci yüzük takmaya en yakın adayın Chicago Bulls'ta oynayan Ömer Aşık ve Orlando Magic'te oynayan Hidayet Türkoğlu olduğunu söyledi.


 


Basketbolun efsane ismi Michael Jordan'a karşı da forma giyen Okur, o günleri anlatırken çok heyecanlandığını ve bacaklarının titrediğini söyledi. NBA'de en iyi Lebron James mi, Kobe Bryant mı sorusuna, ''Yüzde 49 Bryant, yüzde 51 Lebron James'' diye cevap verdi. Okur, Bryant'ın 35 yaşına geldiğini ve James'in beş-altı yıl daha performansının zirvesinde devam edeceğini tahmin ettiğini vurguladı.

Kardeşi Seda Okur'la 1.5 saat süren programda sorulara cevap veren Okur'u, programa bağlanan Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Çınar, Türk Günü Yürüyüşü'ne davet etti. Okur, Mayıs ayında yapılacak Türk Günü Yürüyüşü'ne de katılmaktan mutluluk duyacağını söyledi.

Basketbol için ''hayatım'' diyen Okur, İstanbul için ''Burnumda tutuyor'' diye konuştu.  

New York ve New Jersey'deki Türkleri maçlara davet eden Okur, Türk toplumu ile zamanı müsait oldukça bir araya gelmekten mutluluk duyacağını söyledi.

Türkiye'de gençliğin basketbola ilgisinin giderek arttığına dikkat çeken Okur, 2001 yılında Hidayet ile başlayan ve kendisi ile devam eden kuşağın Türkiye'de basketbolun gelişmesine büyük katkı sağladığını vurguladı.

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu İcra Kurulu Üyesi Ömer Ekinci'nin programda sorduğu, ''Genç nesillerin basketbola olan ilgisini iyi değerlendirmek adına neler yapılması gerektiği sorusuna da cevap veren Okur, ''Gençler bazen oyunlarından, bazen arkadaşlarından, bazen hobilerinden vazgeçecekler. Sevdikleri işi yaparken kendilerine bir hedef koyacaklar,'' diye konuştu. Kendisi TOFAŞ'ta oynarken, NBA tecrübesi olan oyunculara sürekli kendisini nasıl geliştirebileceği ve NBA'de oynamak için neler yapması gerektiğini sorduğunu hatırlatan Okur, ''Çok çalışarak bugünlere geldim,'' dedi.

Okur, basketbol sonrası dönemde de ABD'de kalmayı planladığını vurguladı.
 
 

Facebook

Youtube