Nowitzki'yi Türkler mi Alacak? Okur Fenerbahçe Yolunda mı?

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 
Alman Bild dergisi,  'Novitzki'yi Türkler mi alacak?' başlığıyla verdiği haberde, NBA'de geçten sezonun şampiyonu Dallas Mavericks'in Alman yıldızına gelen teklifleri yazdı. Derginin internet sitesinde yer alan haberde; Almanların da Nowitzki'yi çok istediği, fakat yıldız basketbolcunun Yunanistan, Türkiye, İtalya, İspanya ve  Çin'den teklifler aldığı belirtiliyor.

Dirk Nowitzki'nin danışmanı Holger Geşvindner, lokavtla birilkte harekete geçen ülkelerden her gün yeni teklifler geldiğini,  cazip teklifler sunanlar arasında Türk kulüplerinin de bulunduğunu söyledi.

  Nowitzki ise teklifleri değerlendirmek için Avrupa Şampiyonası'nın bitmesini bekliyor..

 "Şu anda, Eylül ayındaki Avrupa Şampiyonası'nı düşünüyorum."  diyen Alman basketbolcu, "Ondan sonra yine tatile çıkarım. Dolayısıyla, Eylül ayının sonunda herhangi bir kulüpte olmam mümkün değil" ifadelerini kullandı.

Nowitzki, aldığı teklifleri, lokavtın Aralık ayına kadar uzaması halinde değerlendireceğini de sözlerine ekledi. Sadece Alman kulüplere değil, diğer bütün tekliflere açık olduğnu belirten Novitzki, "Avrupa'da çok çok iyi ligler var" şeklinde konuştu. Amerikan ulusal basketbol ligi NBA'de kulüp sahipleri ile oyuncular arasındaki mali anlaşmazlık sonucu başlayan lokavt,  ligin yıldız oyuncularını bir anda dünya kulüplerinin bir numaralı transfer konusu yapmıştı. Türkiye'den de Beşiktaş, transfer atağına kalkarak New Jersey'den Deron Williams'ı kadrosuna kattı. Aylık 700 bin Avro önerilen Kobe Bryant'ın transferi için girişimler ise devam ediyor. TRT Haber

OKUR FENERBAHÇE'YE Mİ GELİYOR
Beko Basketbol Ligi'nin son şampiyonu Fenerbahçe Ülker, transferdeki sessizliğini Mehmet Okur ile bozmak istiyor. James Gist, Bojan Bogdanovic, Curtis Jerrels ve Hakan Demirel'i kadrosuna katmasına rağmen, sessiz kalmakla eleştirilen Fenerbahçe Ülker, NBA'de devam eden lokavt süresince Mehmet Okur'u kadrosunda bulundurmayı planlıyor.

Mirsad'ın sakatlığı nedeniyle sezon başında takımda yer alamayacak olmasını göz önünde bulunduran ve 4 numaralı pozisyonda sıkıntı yaşamamak için, sarı-lacivertli ekibin bu transferde çok istekli olduğu kaydedildi. Utah Jazz forması giyen milli basketbolcunun lokavt sonunda takımdan ayrılacak olmasının da, o döneme kadar Mirsad'ın iyileşecek olması nedeniyle sıkıntı yaratmayacağının düşünülmesi, bu transferin bitme ihtimalini daha da güçlendirdi.

Öte yandan Beşiktaş'a yakınlığı ile bilinen haber1903.com sitesine göre; Başkan Yıldırım Demirören'e yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre Bryant ile yapılan görüşmeler olumlu geçti ve transferde sona yaklaşıldı. Bu sıcak gelişmelerin ardından Demirören'in Bryant ile Amerika'da sözleşme imzalaması bekleniyor.

Facebook

Youtube