Gurbetçi Futbolcular Alman Milli Takımı'nı Seçmekte Kararlı

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 
Almanya U-17 Milli takımında forma giyen 8 Türk asıllı genç oyuncular Emre Can, Koray Günter, Samed Yesil, Koray Kacinoglu, Robin Yalcin, Kaan Ayhan, Levent Aycycek ve Okay Aydin teknik direktör Abdullah Avcı'nın kendilerine gösterdiği ilgiye rağmen tercihlerinin Almanya olduğunu belirten açıklamalarda bulundular.

Leverkusen forması giyen Samed Yeşil, Bild'in haberine göre; ''Ben Almanya Milli takımı için oynamak istiyorum. Avci ile görüşmem bu fikrimi değiştirmez'' dedi. Bayern Münihli Emre Can ve Dortmundlu Koray Günter'de Türkiye adına oynamayı düşünmediklerini hedeflerinin Almanya formasıyla başarılı olmak olduğunu ifade etti.

Stuttgart'ın genç ismi Robin Yalçın da, bunu sorgulamanın bile yersiz olduğunu ifade etti. Genç oyuncu Türkiye'de oynamayı aklından bile geçirmediğini söyledi.

Schalkeli Kaan Ayhan ve Werder Bremenli Levent Ayçiçek ise ancak Almanya adına oynama fırsatları olmaması halinde Türkiye'de oynayabileceklerini ifade etti. Kaan Ayhan; ''Almanya'da oynamamam için bir sebep göremiyorum. Elimden geldiğince çalışıp Almanya Milli Takımı'na seçilmek istiyorum'' dedi.

Almanya Federasyonu, özellikle U-17'deki bu gençleri Türkiye'ye kaptırmak istemiyor. Kimilerine göre bu isimlerden bazıları ileride dünyanın en büyük yıldızlarından birkaçı olacak.

(Goal.com)

Facebook

Youtube