Fresh and More Hizmete Açıldı

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

River Edge, NJ - Turk Avenue - Amerika'daki Türk girişimcilerin farklı alanlardaki yatırımları her geçen gün artıyor. New Jersey'nin River Edge semtinde açılan Fresh n More super market hizmete açıldı. Cihan Aknil ve üç Türk ortağıyla birlikte River Edge belediye başkanı tarafından hizmete açılan market 7500sq alana kurulu. 10 kişinin çalıştığı markette bölgede yaşayan İtalyan ve Yahudi toplumunun taleplerine göre ürün çeşidine sahip. Eskiden müzik dükkanı olarak hizmet veren ve New York'a giden ana yollardan Route 4 üzerinde yer alan market, yaklaşık beş aylık yenileme çalışmalarından sonra hizmete açıldı.


 

Özellikle iş çıkışında New York istikametine doğru giden araçların uğrak noktası olması beklenen Fresh 'n More, yol üzerinde bulunan tek market olma özelliğine sahip. Daha önce Mama's Gourmet Kitchen aynı konseptle 2010 yılında açılmış ancak bir yıl içinde kapanmıştı.

Pazar günleri hariç haftanın altı günü 06.00am-09.00pm arası açık olan market, 90 kişilik otoparka sahip.

Mekanın sisteminin oturmasından sonra zincir olması için çaba harcayaklarını dile getiren ortaklar, müşterilerin ilk tepkilerinin de olumlu yönde olduğunu, kendilerini daha da geliştirmek için çaba harcadıklarını ifade ettiler.

Son yıllarda Türk girişimcilerin ''farmer market'' konseptine ilgi gösterdikleri biliniyor. Yine Türk kadın doğum doktoru Hüseyin Çopur'un ortak olduğu Farmet Market temasıyla açılan market New Jersey'nin North Arlington şehrinde faaliyet gösteriyor.

 

Facebook

Youtube