×

Warning

JFolder: :files: Path is not a folder. Path: /home/turkavenue/public_html/images/Lazzoni US

×

Notice

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/Lazzoni US

Lazzoni US: 'Avrupa Kalitesini Asya Fiyatına Bulabileceğiniz Prestijli Mobilya Markası'

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Lazzoni USBurcu Baykurt - This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. - Türkiye'nin prestijli mobilya markası Lazzoni, Mart 2010'dan bu yana New York'un Chelsea bölgesinde 7. Avenue ve 18. Sokak'ın kesiştiği yerde New Yorklulara hizmet veriyor. 600 m2'lik bir alana kurulan şık bir showroom'da hem modern tasarımlı mobilyalarını hem de ev dekorasyonu konusundaki uzmanlığını Amerikalılarla paylaşıyor. Yaklaşık bir yıldır Amerika'da faaliyet gösteren Lazzoni operasyonunun başındaki Efe Kababulut ile açtıkları showrooum'un ilk altı aylık performansı ve Lazzoni US'in geleceğe yönelik beklentilerini konuştuk.

 

 

Geçmişi 1950'li yıllara dayanan Lazzoni'nin genç kuşak temsilcisi Efe Kababulut New York'ta bulunan Rochester Institute of Technology'de endüstriyel tasarım okuduktan sonra Manhattan'da prestijli firmalarda iş deneyimi edindi. New York tasarım piyasasını tanıdıktan sonra Lazzoni'nin Amerika operasyonunu kuran Kababulut, showroom'un ilk altı aylık performansından çok memnun olduğunu belirtti. 'Satışlarımız genel olarak çok iyi gidiyor, her ay bir artış görüyoruz' diyen Kababulut stoklarını artırıp kendi depolarına geçtiklerini söyledi. Dördü Türk, beşi Amerikalı dokuz kişinin çalıştığı showroom'da sunulan modern tasarımlı ürünler kadar iç mimar olan satıcıların verdikleri uzman desteğinin de çok ilgi çektiğini ekledi. 

 

Lazzoni'nin hedef kitlesini 20-55 yaş arası, belli bir gelir seviyesinin üzerinde müşteriler olarak tanımlayan Kababulut, Amerikalı müşterilerden çok olumlu tepkiler aldıklarını söyledi. Türk müşterilerle karşılaştırdığında New York'taki müşterilerin genelde ultra-modern tasarımlara ilgi duyduğunu, Türklerin ise daha geleneksel çizgide ürünleri beğendiğini belirtti. Kababulut, 'Buradaki müşteriler daha çabuk beğenip karar veriyor. Türk müşterilerimiz karar vermeden önce birkaç defa mağazaya gelir gider, diğer mağazaları gezip karşılaştırır. Burada ise geldiği günde satın alım yapan müşteri sayımız çok fazla' dedi. Türkiye'deki ucuz işçilik ve Avrupa kalitesindeki tasarımları sayesinde Avrupa kalitesini Asya fiyatlarına sattıklarını söyleyen Efe Kababulut, 'New York'ta bu kaliteyi bizim fiyatlarımızda sunacak başka bir marka yok' dedi. 

 

Amerika'da yerleşmiş bir mobilya markası olmadığı için çok büyük bir fırsat gördüklerini belirten Kababulut, iki yıl içinde Manhattan'daki mağaza sayısını dörde çıkarmak ve tüm Amerika'ya toptan dağıtım yapacak şekilde organize olmak istediklerini belirtti. New Jersey'deki depolarını 600m2'den 5000m2'ye çıkarmak istediklerini ekleyen Kababulut, 'Florida Miami'de bayilik şeklinde bir showroom açmak için görüşmeler yapıyoruz' dedi. Lazzoni US'in ev dekorasyonu konusundaki son trendler ve tavsiyeleri içeren blog'unu http://blog.lazzoni.us/ adresinden takip edebilirsiniz. 

{gallery}Lazzoni US{/gallery}

Facebook

Youtube