HSBC Bankasına Kara Para İncelemesi

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Konu hakkında bilgi sahibi kaynakların verdiği bilgi ve şirketin bildirimlerine göre, ABD Senatosu’na bağlı bir alt komite, kara para akladığı iddiasıyla HSBC Holdings PLC hakkında inceleme başlattı.
Kaynaklar Senato’nun alt komitesi tarafından yürütülen araştırmanın ardından hazırlanacak rapor ışığında bankanın Kongre’de ifade vermesinin gerekebileceğini bildirdi. Alt komitenin bundan önce yürüttüğü üst düzey incelemeler dünyanın birçok önde gelen bankası için utanç verici oturumlara neden olmuştu.

Alt komitenin HSBC hakkında tam olarak nasıl bir inceleme yürüttüğü bilinmiyor. Reuters tarafından incelenen belgeler ve bundan önce yürütülen incelemeler HSBC’nin kara para aklanmasını inceleyen sistemlerinde sorun olduğu iddialarına işaret ediyor. HSBC sözcüsü Robert Sherman tarafından yapılan açıklamada aralarında Senato komitesinin bulunduğu “çeşitli düzenlemelere uygunluk konusunda  yetkililerle görüşmelerin” sürdüğü ifade edildi. “Söz konusu görüşmeler mahrem ve bütün görüşmelerde işbirliği içerisindeyiz” denildi.

REUTERS 

Facebook

Youtube