Bursa Spor USA Kuruldu

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Amerika’da yaşayan Bursa Spor taraftarları artık Bursa Spor USA çatısı altında toplanabilecek. Yasal kuruluş koşullarını yeni tamamlayan ve New York’ta faaliyet gösterecek olan derneğin başkanı Seyhan Eren, tarafları bir araya getirecek önemli aktivitelere imza atmayı planladıklarını söyledi.


Uzun yıllardır Amerika’da yaşayan bir Bursa'lı ve aynı zamanda koyu bir Bursa Spor taraftarı olan başkan Eren, Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor  Bölümü mezunu. Özel ilgi alanları arasında kayak ve futbol yer alan Eren, kendini tipik bir Bursalı olarak tanımlıyor. Eren, Bursa Spor USA’nın çıkış noktasını anlatırken “Aslında her zaman aklımda olan bir şeyi dönemin havasından faydalanarak gerçekleştirmek istedim” diyerek Bursa Spor’un son dönemdeki başarılarını fırsat bildiklerini belirtti ve Bursa Spor’un yükselişini anlık değil sürekli kılmak için ellerinden geleni yapmayı planladıklarının altını çizdi.

Bursa Spor USA’nın temel çalışmalarının şimdilik üye sayısını çoğaltmak yönünde olduğunu belirten Eren, yeni kuruluş aşamasında sayısal çoğunluk arttıkça derneğin ileriki faaliyetlerinin de buna göre yavaş yavaş belli olacağını söyledi. Bursa Spor USA’nın ilk aktivitesinin Mayıs ayında  gerçekleştirlecek olan Türk Günü yürüyüşüne  katılmak olduğunu belirten Eren, uzun vadede kesinleşen planlarının arasında kış döneminde burada yaşayan Türkler için günlük kayak turları düzenleyip, isteyenlere  ücretsiz  kayak eğitimi vermek olduğunu sözlerine ekledi.

Bursa Spor USA’nın Yönetim Kurulu:

Seyhan EREN, Başkan
Cüneyt KARADAĞLI, Asbaşkan
Giray İŞLER, Genel sekreter.
Ayhan ÜSTÜNEL, Türkiye Sorumlusu
Yavuz İSKENDER, Onursal Baskan (Bursa Turkiye)
Osman TÜRKOĞLU
Murat KAYA
Taner ALİ
Ekmel ANDA
Armağan TANIR

Facebook

Youtube