10 Yıllık Hasret Bitiyor

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 
Yaklaşık 10 yıl aradan sonra konser vermek üzere ABD’ye gelecek olan Sezen Aksu’nun konser biletlerine Amerika’da yaşayan hayranları yoğun ilgi gösteriyor. Ünlü müzisyen Fahir Atakoğlu ile birlikte 4-7 Nisan tarihleri arasında Maryland, New York ve New Jersey’de üç konser verecek Sezen Aksu’nun konser biletlerine sadece konserlerin gerçekleştirildiği şehirlerde değil genel çevre şehir ve eyaletlerden de büyük ilgi var. ABD’de Türkler tarafından organize edilen en büyük konser organizasyonu olarak tanımlanan konser serisinde, üç şehirde 8 bini aşkın kişinin Sezen Aksu’yu izlemesi bekleniyor.
ABD’deki ilk ve tek Türk dergisi TurkofAmerica ile GNL Entertainment’in ortaklaşa organize ettiği ve kurumsal sponsorluğunu Washington, DC merkezli Turkish Cultural Foundation’ın yaptığı konserlere, Maryland, New York ve New Jersey’de yaşayan Türklerin yanı sıra Virginia, Washington, DC, Delaware, Pennsylvania, Connecticut, Florida gibi komşu eyaletlerde yaşayanlar da büyük ilgi gösteriyor. Konser yetkilileri Maryland’taki konsere Miami’den, New York’taki konsere Los Angeles’tan bilet alanların olduğunu ifade ederken, Aksu’nun hayranları North Bethesda’daki konser için Pittsburg’tan otobüs seferi yapmayı planlıyor.

4 Nisan Pazar günü Maryland’ın North Bethesda şehrindeki Strathmore Konser Salonu’nda başlayacak konser turu 6 Nisan’da New York’un dünyaca ünlü Carnegie Hall’de devam edecek. Konser serisi 7 Nisan’da New Jersey’nin Newark şehrindeki Prudential Hall’de sona erecek.

Washington, DC’de turizmde sektöründe çalışan Sevil Altınsoy, Aksu’nun Maryland’a konsere gelmesinden duyduğu heyecanı anlatırken, “Genelde Türkiye’den gelen sanatçılar New York’ta konserler verip diğer eyaletlere gitmiyor. Sezen Aksu’nun buraya kadar gelmesi bizim gibi Sezen Aksu hayranları için kaçırılmayacak bir fırsat,” diye konuşuyor. Maryland’ta yaşayan Feriha İştar ise, “Sadece Maryland’ta yaşayan Türkler değil civarda yaşayan herkes Sezen Aksu’yu sabırsızlıkla bekliyor,” diye konuşuyor.

Maryland’taki konsere eşiyle birlikte Hawai’den gelen Ayşe Numan Bageant, Sezen Aksu’yu dinlemek için yapacakları uzun yolculuğa ve zahmete değeceğini söylüyor. Eşi Allen Davis Bageant ile konser biletlerini aylar önceden alan Bageant, tek arzusunun konser sonrası Sezen Aksu ile tanışmak olduğunu dile getiriyor.

Sezen Aksu’nun New York’ta 1983 yılında verdiği konseri izleyenler arasında yer alan Kavus Gökoğlu, “Aradan geçen 27 yıldan sonra kendisini görmek bizim için büyük bir keyif olacak,” diye konuşuyor. Eşiyle birlikte Missouri eyaletinin Saint Louis şehrinden 13 saat uzaklıktaki North Bethesda, Maryland’a günü birlik gelecek olan Dr. Akgün İnce, “Sezen Aksu için bu yolu katetmeye değer,” şeklinde konuşuyor.

Aksu, ABD’de en son 2000 yılında, New York merkezli Moon and Stars Project tarafından organize edilen konserde 3500 kişiye karşı sahne almıştı. 2000 yılındaki konserin organizasyonunda görev yapan Cüneyt Gürkan, konserin üzerinden yıllar geçmesine rağmen o akşamki ilgi ve çoşkuyu unutamadığını söylüyor. 

Organizasyon yetkilileri, ABD’de yaşayan Türklerin yanı sıra Arnavut, Ermeni, Süryani, Rum gibi değişik etnik kökenden Sezen Aksu hayranlarının da konsere büyük ilgi gösterdiğine vurgu yapıyorlar.

Konser yetkilileri, biletlerin hızla tükenmesinde sosyal network sitelerinin büyük payı olduğuna dikkat çekip, Facebook üzerinden birbirini haberdar eden Sezen Aksu hayranları sayesinde bilet satışlarının beklenenden daha hızlı ilerlediğini kaydediyorlar.


Facebook

Youtube