Virgin Atlantic'in Sahibi Branson'dan Bir Başka Uçuk Fikir

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 
Sıra dışı yatırımları ile bilinen İngiliz milyarder işadamı Richard Branson, okyanusun derinliklerine tek kişilik denizaltı ile dalış imkanı tanıyan Virgin Oceanic'le dünyadaki beş farklı okyanusa dalış yapacağını duyurdu. Önümüzdeki iki yılda gerçekleştirilecek seyahatlerde kullanılacak denizaltıda Branson'a arkadaşı Chris Welch eşlik edecek. Düzenlediği basın toplantısı ile yeni projesini tanıtan Branson, Pasifik, Atlantik, Hint ve Antik oknaynuslarını keşfe çıkacak. Branson, dalışlar sırasında 30 Guinees Dünya Rekoru kırmayı deneyecek. 

Virgin Oceanic yeni icatında bilimsel araştırmalar yapan kurumlar için de data toplayacak. Dalışlarda toplanacak bilgiler, Google tarafından harita teknolojisinde de kullanılacak.

Okyanus dibinde kilometrelerce seyahat yapma özelliğine sahip kişisel denizaltılardan farklı modeller üretilerek turizme de kazandırılması planlanıyor. Üç kişilik olarak tasarlanan ve bir yıl önce çalışmalarına başlanan denizaltı ile 100 feet derinliğe dalınabiliyor. Okyanusun dibini görmek isteyenler denizaltıyı Branson'dan günlüğünü 2500 dolara kiralayabilecek.

Branson'un uzaya seyahati mümkün kılan diğer projesi için 209 milyon dolarlık uzay limanı yapım projesi New Mexico'da devam ediyor. Uzayı gezmek isteyen turistler, 2011'in yaz veya 2012'nin baharında bu hayallerini gerçekleştirebilecekler.

Facebook

Youtube