Avusturya’nın Lider Dijital TV Şirketi aonTV Kanal Sayısını Artırıyor

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 
Avusturya’nın lider konumdaki dijital TV şirketi aonTV kanal sayısını artırıyor. ATV Avrupa ve Kanal 7 Avrupa, yabancı dilde yayın yapan yeni kanallar arasına katılıyor. Kanalların çok hızlı şekilde değiştirilebilmesi, kanallar arası geçişi kolaylaştırıyor. Türkçe bir kanal olan TRT Türk, bir süredir aonTV ailesindeki kanallardan biri olarak yayınlanıyor. Sunulan bu hizmetin kapsamı, farklı yabancı dilleri konuşan diğer toplumların hizmetine sunulmak üzere genişletilecek. aonTV, 30 Mayıs 2011 tarihinden itibaren diğer kanalların yanı sıra iki Türk kanalını daha yayınlamaya başlayacak.
aonTV’nin standart paketinde, 30 premium ve 10 HD kanala ek olarak, yeni eklenen 20 kanalla birlikte artık 110’dan fazla kanalı izlenebilecek. Kanallar arası geçiş, en son teknoloji sayesinde son derece hızlı bir hale getirildi.
 
Avusturya’da çok sayıda uluslararası topluluk bulunuyor. Avusturya İstatistik Kurumu’na (STAT) göre ülkede 200.000 Sırbistan, Karadağ ve Kosova kökenli, 60.000 Polonya kökenli, 68.000 Romanya kökenli ve 27.000 Rus kökenli kişi yaşıyor. Avusturya’daki en büyük etnik gruplardan biri de 185.000 kişiyle Türkler.
 
A1 Yönetim Kurulu Üyesi ve Chief Commercial Officer (Ticaretten Sorumlu Başkan) Alexander Sperl, konuyla ilgili açıklamasında şöyle dedi: “Toplam 150 televizyon kanalıyla müşterilerimize benzersiz çeşitlilikte programlar sunuyoruz. Avusturya’da yaşayan yabancı kökenli kişiler, haberleri asıl kaynağından ve kendi dillerinde izleyebildiklerinden kendi ülkelerindeki en son gelişmeleri yakından takip edebiliyor. Farklı kültürlerin farklı ihtiyaçlarını dikkate aldığımız için, sunduğumuz hizmetlerin de bu ihtiyaçlara uygun olmasını sağlamaya devam edeceğiz.”
 
AVUSTURYA'DAKİ GÖÇMENLER İÇİN 2 TÜRK KANALI VE 8 YENİ YABANCI DİLDE YAYIN
Şu anda yabancı dilde yayın yapan 19 kanalın olduğu aonTV standart paketine, yabancı dilde yayın yapan 14 yeni kanal daha eklenecek. Bu kanallar arasında haber, film, şov ve eğlence programı yayınlarıyla tüm aile bireylerine uygun bir kanal olan ATV Avrupa ve politika, spor ve ekonomi haberleri sunan Kanal 7 Avrupa bulunuyor. Kanalda ayrıca Türkiye’nin kültür ve sanat dünyasıyla ilgili programlar da yayınlanıyor.
 
AVUSTURYA'NIN EN UCUZ VE EN KAPSAMLI DİJİTAL TELEVİZYON YAYINI
aonTV standart paketi aylık aboneliğinden yalnızca 4,90 Euro ödeyerek yararlanabiliyor. aonTV, 110’dan fazla kanalın yayınlandığı standart paketiyle (hizmete erişim için bir ön koşul olan ayda 15,98 Euro karşılığında A1 erişim hattı ve 1,90 Euro karşılığında MediaBox ile birlikte), yayınlanan toplam 150 televizyon kanalıyla (yaklaşık olarak 110 standart, 30 premium ve 10 kanal) şu anda Avusturya piyasasındaki en ucuz ve en kapsamlı dijital televizyon hizmetidir. aonTV'nin geniş kapsamlı hizmet portföyünde isteğe bağlı olarak izlenebilen 2.000’den fazla filmden oluşan video arşivinin yanı sıra, 300 ulusal ve uluslararası radyo istasyonu, hava durumu, burç yorumları ve Avusturya televizyon haber platformu olan “Zeit im Bild (ZIB)” gibi farklı zamanlarda izlenebilen bilgilendirme hizmetleri bulunuyor.

A1 – TEK KAYNAKLI MOBİL VE SABİT AĞ İLETİŞİMİ
A1, Avusturya’da 5,1 milyon mobil iletişim müşterisi ve 2,3 milyon sabit erişim hattı bulunan, telekomünikasyon hizmetleri alanında lider konumda bir şirket. A1 'nın müşterileri, sesli telefon, internet erişimi, veri ve BT çözümleri, katma değer hizmetleri, toplu hizmetler ve mobil işletme ve ödeme çözümlerini kapsayan genel ürün paketine tek bir kaynaktan ulaşabilmektedir.
 
A1, Orta ve Doğu Avrupa bölgesinde lider olan Telekom Austria Group'a bağlıdır. Telekom Austria Group, sekiz Orta ve Doğu Avrupa ülkesinde faaliyet gösteriyor. A1 (A1 Telekom Austrian AG’nin) yaklaşık olarak 9.700 çalışanı bulunuyor.

Facebook

Youtube