Amerika Birleşik Devletleri’ne en ekonomik nasıl gelinir?

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 
Eğer Türkiye’den ABD’ye direkt olarak gelecekseniz, direk uçuş imkanı olan sadece iki havayolu olduğunu bilmeniz gerekiyor. Biri Türk Hava Yolları diğeri Delta Airlines.

Aradaki mesafenin uzun olması nedeniyle bilet fiyatları özellikle yüksek sezonda 1400-1500 dolar seviyesine kadar çıkmaktadır. Eğer gezmek için geliyorsanız havayollarının düşük sezon olarak nitelendirdiği Eylül-Ekim-Kasım veya Şubat-Mart-Nisan gibi ayları seçmenizde fayda var. Bu dönemlerde 600 ile 800 dolar arası bilet bulabilirsiniz. Delta Airlines, Türk Hava Yollarına göre dönemsel olarak değişse de daha ucuz bilet imkanı sunarken, Türk Hava Yolları servis kalitesini biletlerine yansıtmakta ve bu fiyat politikasını istikrarlı bir şekilde sürdürmektedir.

Direkt uçuşlar İstanbul-New York ve THY’nin İstanbul-Chicago güzergahlarınadır. Eğer havaalanında beklemek ve biraz daha ucuz olsun diyorsanız dönemsel olarak değişiklik göstermekle birlikte Lufhansa, KLM, British Air ile aktarmalı olarak gelebilirsiniz. ABD’nin eğer Batı yakasına yani Los Angeles, San Francisco, Seattle gibi şehirlerine uçacaksanız Avrupa’da aktarmalı uçuşları veya New York bağlantılı uçuşları tercih etmeniz gerekecek. İstanbul’dan direkt Los Angeles’a uçma imkanınız yok.

Facebook

Youtube