Amerika Birleşik Devletleri’nde Uzman Doktor nasıl bulabilirim?

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 
Amerika Birleşik Devletleri’nde ilk doktor diplomasını 1917 yılında İzmirli bir Tğrk Yahudisi olan Jack David Hananiah aldı. İlk Türk göçmenlerin kapısını çaldıkları isim oldu.

1950’li yıllarda gelişen Türkiye- ABD ilişkilerine paralel olarak dört bine yakın mühendis ve doktor ABD’ye geldi.

Bu doktorların bugün büyük bir kısmı mesleklerinin 30 yıla yakın kısmını geride bırakmış durumdalar. Türkiye’deki sağlık sisteminin devlet tekelinde olduğu yıllarda ABD’ye gelen doktor sayısı artarak devam etti. Bugün ABD’nin doğudan batısına ihtiyaç duyduğunuz her dalda Türk doktora ulaşmanız mümkün.

Kendi branşlarında Amerika Birleşik Devletleri’nde sayılı isimler arasına giren Türk doktorlara ulaşmak için kullanacağınız en basit yöntem kısa bir web araştırması olmalıdır. www.healthgrades.com, www.vitals.com, ve www.ucomparehealthcare.com adresleri başvuracağınız ilk kaynaklar olmalıdır. Bu sitelerde ismini daha önce duymuş olduğunuz doktorlar ile ilgili istediğiniz bilgilere ulaşabilir, deneyimleri, mezun oldukları okullar ile detayları öğrenebilirsiniz. Daha önce hastaları tarafından yazılan notları verdikleri puanları görmek içinse www.ratemds.com adresinden faydalanabilirsiniz.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk ve tek iş dergisi TURKFAMERICA’nın araştırmasına sadece New York – New Jersey – Connecticut (tri-state) eyaletlerinde 200’ü aşkın Türk doktoru görev yapıyor.

Türkiye’de Çapa, Cerrahpaşa, Ankara Üniversitesi ve Hacettepe gibi saygın üniversitelerden mezun olan doktorların yanı sıra, ABD’de eğitimini tamamlamış ve hizmet veren pek çok Türk doktor bulunmaktadır.

Eğer kendi alanındaki en iyi doktoklara ulaşmak istiyorsanız, her yıl düzenli olarak Amerika Birleşik Devletleri’nin en iyi doktorlarını seçen saygın kaynakların “Best Doctors” listesine göz atabilirsiniz. Amerika Birleşik Devletleri’nin en iyi doktolarını ve sağlık kurumlarını düzenli olarak seçen
“Castle Connolly Medical Ltd.” şirketinin web sitesi bu konuda size büyük kolaylık sağlayacaktır.

Facebook

Youtube