BENİM ŞİRKETİM

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

ABD'nin en zengin eyaletlerinden Teksas, İstanbul'a direkt uçak seferleri istiyor. Eyaletin ticari merkezi Houston Ticaret Odası Başkanı Jeff Moseley, 1,3 trilyon dolarlık büyüklüğü ile Teksas'ın dünyada dikkat çektiğini belirterek, "Enerjinin başkentiyiz. Dünyadaki enerji yatırımlarının mutlaka Houston ile bir bağı vardır. THY'yi çok istiyoruz." dedi.


 

Eyaletin 400 milyar dolarlık enerji gelirinin altını çizen Moseley, Teksas'ın gözünün Türk Hava Yolları'nda olduğunu belirtti. Türk gazetecileri ağırlayan Oda Başkanı Moseley, "Houston ve Teksaslı iş dünyası olarak İstanbul'a direkt uçak seferlerinin başlamasını çok istiyoruz. İstanbul, Asya ve Afrika için çok önemli bir ulaşım noktası. Houston merkezli bir firma, Akdeniz'de petrol arama çalışması yürütüyor. O bölgedeki birçok petrol şirketinin eyaletimizle ilişkisi var. Türkiye'de Dallas merkezli bir firmayı örnek verebilirim. Afrika'da yeni petrol rezervleri bulundu. İşadamlarımız İstanbul üzerinden Afrika ve Asya'ya ulaşmak istiyor." ifadelerini kullandı. Moseley ayrıca bu konudaki isteklerini daha önce New York'ta görüştükleri Başbakan Tayyip Erdoğan'a da ilettiklerini hatırlattı. Moseley'e göre ayrıca Türk ve ABD'li işadamlarının daha çok işbirliği ve yatırım yapması gerekiyor. Ticaret odası başkanı, şehrin içinden geçecek 100 milyon dolarlık on kanal projesinden de söz etti ve ekledi: "Krizden en çabuk biz çıktık. O kısa sürede 150 bin kişi işini kaybetti ama geçen yıl hepsi yeniden işe alındı. 2012'de 85 bin kişilik istihdam daha oluşturacağız." Teksas-Türk Amerikan İşadamları Derneği Başkanı Celil Yaka da "THY'nin Houston seferlerine başlaması için uzun zamandır çalışıyoruz. Geçen yıl Houston Ticaret Odası heyeti Türkiye'yi ziyaret etti, THY yönetimi ile görüştü. 2012 yılının ilk yarısında direkt uçuş sözü alındı ama ciddi bir gelişme olmadı. Eyaletteki Türk işadamları olarak çok üzülüyoruz." dedi.
(Zaman, Vahit Yazgan Houston) 

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın desteği ve Tarım ve Kredi Kooperatifleri işbirliğiyle 2009 yılında Vodafone tarafından Türkiye’de ilk kez uygulanan program kapsamında hayata geçirilen Vodafone Çiftçi Kulübü, New York’ta iki ödül aldı.


 


Tarımsal ve kırsal kalkınmaya katkıda bulunmak amacıyla kurulan Vodafone Çiftçi Kulübü, Mercury Ödülleri’nde, “Topluluk İlişkileri” ve “Pazar Büyümesi” kategorilerinde Gümüş Ödül’ün sahibi oldu.

Üretim artışı sağlandı
700 bine yakın çiftçinin yararlandığı Vodafone Çiftçi Kulübü’nün bu prestijli ödülü kazanmasının önemine dikkat çeken Vodafone Sosyal İş Modelleri Pazarlama Yöneticisi Yiğit Özcan, şunları söyledi: “Projeyi sosyal bir iş modeli olarak kurguladık ve çiftçinin her zaman yanında

Ayrıca, çiftçileri bizzat köylerinde ziyaret ederek eğitim programları verdik, teknolojinin imkanlarını kullanarak üretimlerini nasıl kolaylaştırabilecekleri ve verimliliklerini nasıl artırabileceklerini anlattık. Vodafone Çiftçi Kulübü’ne üye olan bir çiftçimizin Vodafone’u ‘çiftçinin kılavuzu’ olarak değerlendirmesi önemli. Bu program sadece Türkiye için değil, tüm dünya ve özellikle gelişmekte olan ülkeler için örnek teşkil etti.”

Çiftçiye SMS’te ne var
İlçeye özel hava tahmini yorumları.
Ürüne özel hastalık ve zarar uyarıları.
Tarımsal destekler, hibe ve yatırım destekleri.
Hal ve piyasa fiyatları.
(Hürriyet - Cem Arıdağ)

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Almanya’nın Kaiserslautern kentindeki ABD Üssü’nde düzenlenen törende teşekkür plaketini Irak operasyonunun lojistik sorumlusu olan Albay Donnei Walker’den alan Kızıl Grup Yönetim Kurulu Üyesi ve Gaziantepspor As Başkanı Mehmet Kızıl, duygularını Twitter’de paylaştı.


 

Mehmet Kızıl, 2005’ten bu yana bin 200 tanker ile ABD’nin ihtiyacı olan 1 milyon 200 bin ton yakıtı Mersin Limanı’ndan Bağdat’a taşıdıklarını belirtti. Kızıl, “Albay Donnei Walker konuşmasında ’Kızıl Grup bu operasyon sırasında gerçekten çok zor bir olayı gerçekleştirerek, Gaziantep ve Şanlıurfa’dan sağladığı araçlarla, kendi yakınlarıyla ikmali aksaksız yapmış ve operasyonun başarılı olmasında büyük yarar sağlamıştır’ diyerek grubumuza övgüler yağdırıp, teşekkür etti” dedi.

Mehmet Kızıl, Irak’a olan ikmali Kızıl Grup’a ait SHG şirketinin gerçekleştirdiğini, Kızıl Grup’un 2003-2006 yılları arasında Irak Petrol Bakanlığı’na bağlı SOMO şirketine karayoluyla 2 milyon ton akaryakıt taşıdığını anımsattı.

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Fransa, İtalya ve İngiltere'den sonra Stepevi, ABD'deki ilk mağazasını New York'un sosyetik mekânı Soho'da açıyor. Step Halı CEO'su Cem Şengör, "Çin'de mağaza arayışımız var" dedi. Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinde mağaza yarışına giren Türk markaları şimdi de yönünü Amerika'ya çevirdi. Türkiye'nin en köklü halı üreticilerinden Step, kıtaya girişini ise ABD'den yapıyor.


 

İtalya, Fransa, Tayland, İngiltere ve Dubai'daki mağazaların ardından 6'ncı şubesini New York'ta açmaya karar veren Step Halı'nın ilk vitrini de kentin gözde mekanı Soho'da olacak. Politikadan spora, sanattan iş dünyasına kadar New York'un dünyaca ünlü isimlerinin vazgeçilmez mekanı Soho'da Stepevi'nin ilk mağazası önümüzdeki hafta açılıyor.

NİŞANTAŞI'NDAN UCUZ

ABD'nin ünlü gazetesi New York Times'ın da haberinde yer verdiği Stepevi, 250 metrekarelik bir alana kuruldu. Mağazanın dizaynını ise ünlü tasarımcı Zeynep Fadıllıoğlu yaptı. Tarihi 1919 yılına dayanan Step Halı'nın CEO'su Cem Şengör, ABD'de mağaza fiyatlarının kriz ile düştüğünü ve bunun markalar için bir fırsat yarattığını söyledi. "Kiralar Nişantaşı'ndan daha düşük" diye konuşan Şengör, "ABD'de yeni mağazalar açabiliriz" dedi. İran ile yaşanan siyasi gerilimin halı piyasasını da etkilediğini söyleyen Şengör, "ABD'de İran halısına ambargo var. Türk halısı burada oldukça gözde oldu. Daha önce ürünlerimizin satışını gerçekleştiriyorduk. Gelen talebe yanıt olarak mağaza açmaya karar verdik" dedi.

ROTAYI ZENGİN ASYA'YA KIRDI

Step Halı, yurtdışı mağazalarında Stepevi adıyla çalışıyor. Dubai Emiri El Maktum'un bin 500 metrekarelik malikanesini de kaplayan Stepevi, Rus oligark Roman Abramoviç, Fransız futbolcu Nicolas Anelka'nın da evine girdi. ABD'de de birçok ünlü ismin müşterileri arasında bulunduğunu kaydeden Şengör, "Şu anda Asya'ya yönelik bir projemiz var. Çin'de mağaza açmak istiyoruz" dedi. Şengör, zengin sayısının hızla arttığı Çin'deki mağazalar için de Şangay'ın ilk durak olabileceğini, Hong Kong veya Singapur'da da çalışmalar yapacaklarını kaydetti. Gül posasından dünyanın ilk organik halı koleksiyonunu Isparta'daki tesislerinde ürettiklerini söyleyen Şengör, "Öte yandan Christian Dior, Tommy Hilfiger, Celline gibi mağazalar bizim halılarımızı kullanıyor. Her biri için özel koleksiyonlar hazırlıyoruz" dedi.

Halı, yurtdışı mağazalarında Stepevi adıyla çalışıyor. Dubai Emiri El Maktum'un bin 500 metrekarelik malikanesini de kaplayan Stepevi, Rus oligark Roman Abramoviç, Fransız futbolcu Nicolas Anelka'nın da evine girdi. ABD'de de birçok ünlü ismin müşterileri arasında bulunduğunu kaydeden Şengör, "Şu anda Asya'ya yönelik bir projemiz var. Çin'de mağaza açmak istiyoruz" dedi. Şengör, zengin sayısının hızla arttığı Çin'deki mağazalar için de Şangay'ın ilk durak olabileceğini, Hong Kong veya Singapur'da da çalışmalar yapacaklarını kaydetti. (Kerim Ülker, Sabah)

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Keskinoğlu Şirketler Grubu'nun mamulü olan Ravika zeytinyağı, Suudi Arabistan Hava Yolları'nın Mekke ve Medine dahil bütün yurtiçi ve yurtdışı uçuşlarında, yıllık ortalama 20 milyon yolcuya ikram edilecek. Ortadoğu'ya toplam zeytinyağı ihracatının yüzde 10'unu yapan, 75 ülkeye zeytinyağı ihraç eden Ravika, Türkiye'nin rekabet üstünlüğü sağlayabileceği pazarlarda ilerlemeye devam ediyor.


 

Ülkenin en büyük havayolu şirketi olan Suudi Arabistan Hava Yolları ile iki yıllık anlaşma imzalayan Ravika'nın sızma zeytinyağı, hem business hem ekonomi sınıflarıyla catering servislerinde kullanılacak. Keskinoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Pazarlama Grup Başkanı Keskin Keskinoğlu, zeytinyağında ithalat ağırlıklı bir pazara sahip olan Suudi Arabistan'da Türkiye'nin payını artırmak için yoğun çalışmalar yürüttüklerini bildirdi.

Suudi Arabistan'a zeytinyağı ihracatında önemli bir artış beklediklerini söyleyen Keskinoğlu, "Suudi Arabistan'da zeytinyağı tüketimi her geçen yıl artıyor ve pazar sürekli büyüyor. Bu ülkeye 2008 yılından beri ihracat yapıyoruz. Zeytinyağı, bölge için hâlâ yeni bir kültür sayılabilir ama tüketim istikrarlı bir şekilde artıyor. Türk markalarına duyulan güven ve iki ülke arasındaki olumlu işbirliklerinin de katkısıyla hedefimiz, ülkede önemli üstünlüğe sahip İtalya ve İspanya'nın hakimiyetini azaltmak. Bunun için de havayollarından marketlere kadar her platformda tanıtım çalışmalarımızı hızlandırdık. Kısa vadede pazardaki payımızı büyük ölçüde artıracağız." dedi. Keskin Keskinoğlu, tanıtım için birçok uluslararası havayolu firmasıyla benzer görüşmelerin devam ettiğini belirtti.
MUSTAFA KUŞEN MANİSA, CİHAN

Facebook

Youtube