Ligden Düşme Kalkıyor, Puan Silme Geliyor

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 
Şikeye karışan kulüpler için öncelikle puan silme cezası uygulanacak. Bunun kriterini de Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu belirleyecek. Ayrıca kulüplere yüklü miktarda para cezaları da kesilecek.

Türk futbolu şike operasyonunda yolun sonuna geldi. 26 Ocak’ta toplanacak olan Futbol Federasyonu Genel Kurulu’nda şike ve teşvik primine adı karışan kulüpler için alınacak karar belli olacak. Dün Hürriyet’in şehir baskılarında yer aldığı gibi olağanüstü genel kurulda KÜME DÜŞME KARARI ÇIKAMAYACAK. Bunun yerine genel kurul iradesi “BİR DEFAYA MAHSUS OLMAK ÜZERE DÜŞMEYİ KALDIRDIK” diyecek. Böylelikle hem “58. madde değişmeyecek” diyen Mehmet Ali Aydınlar sözünden dönmemiş olacak, hem de kulüplerin isteği yerine gelecek.
Şimde gelin 26 Ocak’a kadar futbolumuzda yaşanacakları soru ve cevaplarıyla birlikte okuyalım.

283 DELEGEDEN 30'U DEĞİŞİKLİĞE KARŞI
KULÜPLER 26 Ocak 2012’deki genel kurulda bir kereliğine küme düşürmeyi kaldıran karar alacak. Bunu da genel kurulda oy kullanacak 283 delegenin oyu ile tescilleyecek. G.Saray, Trabzonspor ve Orduspor’un kararın değiştirilmesine karşı olduğu biliniyor. Bu üç kulübün 7’şerden toplam 21 delegesi var. Onların yanı sıra en az 9 delegenin daha karşı yönde oy kullanması bekleniyor.  Katılımın tam olması halinde; 283 delegeden 253’ü onay verecek.(HÜRRİYET)