TheaBridge Los Angeles’tan Şirketiniz İçin Her Türlü Yardıma Hazır

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

ABD'de iş kurmak, işini geliştirmek, mal satmak veya pazara girmek, profesyonel destek olmaksızın güç gerçekleştirilen operasyonlar. Başarının sırrı da pazarın kurallarını iyi bilen uzmanların desteğini almaktan geçiyor. 1995 yılında Türkiye'den ABD'ye gelen ve farklı sektörlerde çalışan Yasemin Elmas kurduğu TheaBridge Group, Inc ile müşterilerine ihtiyaç duydukları pek çok konuda danışmanlık hizmeti veriyor.

16 yılı aşkın iş kariyeri boyunca start-ups, göçmen hukuku, iş geliştirme ve pazarlama gibi farklı alanlarda deneyim ve uzmanlık kazanan Elmas son olarak 2005-2011 yılları arasında Los Angeles'ta bir avukatlık firmasında yönetici ve uzman olarak çalıştı. Elmas insan kaynakları yönetimi ve gelişimi konusunda yüksek lisans, iletişim bilimleri konusunda da lisans eğitimine sahip.
 
Amerika Birleşik Devletleri'ndeki göçmenlere ve iş veya turistik amaçlı ziyaretçilere değişik alanlarda danışmanlık hizmeti sunan Theabridge Group'un açılışı ise Kasım 2011'de Türkiye Cumhuriyeti Los Angeles Başkonsolosu Aydın Topçu tarafından yapılmıştı.
 
TheaBridge Group, Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) yaşamak ve çalışmak isteyen göçmenlere, yatırım yapmayı planlayan yatırımcılara, iş veya turistik amaçlı ziyaretçilere ve öğrencilere hizmet amacıyla kuruldu.
 
Elmas, şirket kuruluşu, göçmenlik konuları, web sitesi tasarımı, telif hakları, marka-patent başvuruları, eleman alımı gibi tüm ihtiyaçlara yönelik hizmetler sunuyor.  
 
Müşterilerinin hem Türkler, hem dünyanın diğer ülkelerinden Amerika’ya gelen kişi ve kuruluşlar, hem de Amerikalılar olduğunu söyleyen Elmas, genelde referans yoluyla kendine ulaşıldığını kaydediyor.  Fiyatlandırma müşterinin ihtiyaçlarına ve islemin içeriğine göre değişiklik arzediyor. Elmas, ''ABD'deki yerleşik firmaların yanı sıra, Türkiye'den Amerika’ya gelmek isteyen müşterilerin talepleriyle de karşılaşıyoruz. Gıda, IT, ulaşım sektörleri de şu an
ilgi duyulan gözde sektörlerden biri,'' diye konuşuyor.
 
Türkiye'nin ABD ile ticarette öncelik verdiği altı eyaletten biri olan Kaliforniya, özellikle ekonomik potansiyel açısından pek çok şirketin ilgisini çekiyor. Elmas, profesyonel yaşantısının yanı sıra Türkiye ve Los Angeles'ta kar amacı gütmeyen derneklerde de gönüllü olarak hizmet vermis ve vermekte. Türkiye'de kadın ve insan hakları ile ilgili çeşitli çalışmalarda bulunan  Elmas, Amerika’ya geldiğinden bu yana özellikle Güney Kaliforniya’daki Türk toplumuna yönelik gönüllü çalışmalarına devam ediyor. 2012 yılında Los Angeles Türk Amerikan Derneği’nin Yönetim Kurulu’na seçilen Elmas, kuruldaki görevini Başkan Yardımcısı olarak sürdürüyor.
 
Tüm göçmen ve göçmen olmayan vize türlerinde geniş bir bilgi ve deneyim sahibi olan Elmas, göçmenlik konularında internet-bazlı değişik haber sitelerine ve yayın organlarına katkıda bulunuyor ve davet edildigi değişik organizasyonlarda da uzman konuşmacı olarak yer alıyor.