New York Türk İş Dünyasından Haberler

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 
Turk Avenue Özel - New York ve New Jersey'de Türk girişimcileri açtıkları yeme-içme mekanlarının sayısı artıyor. El değiştirenler, yeni hizmete açılanlar veya açılması planlanan mekanlar Türk girişimcilerin etkinliğini arttırırken, birbirine yakın mesafede açılmaya devam eden restoranların devamlılığı ise soru işareti olarak duruyor. Son aylarda yeni açılan mekanlar arasında Mavi Meze Grill, Çiğköftem, Il Turko 2,  Karadeniz Pide Salonu yer alırken, Simit And Smith yeni mekanı için gün sayıyor.

AK CAFE EL DEĞİŞTİRDİ
Paterson ve Cliffside Park'ta faaliyet gösteren Ak Marketler'in sahibi Ülfet Sarıçiçek'in sahibi olduğu Ak Cafe el değiştirdi. 415 Crooks Avenue, Clifton adresinde faaliyet gösteren Ak Cafe'nin 400 bin dolar civarı bir rakama satıldığı ifade ediliyor. Daha önce Manhattan'da Ali Baba Restaurant'ın sahibi Ali Rıza Doğan'la 34. Cadde üzerinde bir cafe açan Sarıçiçek, burdaki ortaklığından ayrılmıştı. Ak Cafe, Temmuz 2009'da eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen tarafından hizmete açılmıştı. 

SİMİT & SMITH SARAYI CLIFFSIDE PARK, NJ'E GELİYOR
New Jersey'de yaşayan Türk toplumunun yoğun yaşadığı semtlerden biri olan Cliffside Park'a yeni bir Türk işletme daha geliyor. Yaklaşık 3 kilometrekarelik bir alanda 20'ye yakın Türk işletmesinin bulunduğu semte Simit & Smith'in da yakında Anderson Avenue üzerinde şubesini açacağı konuşuluyor. Aynı cadde üzerinde Güllüoğlu'nun da New Jersey'deki ilk şubesi faaliyet gösteriyor. Bir birine paralel Anderson Avenue ve Palisades Avenue üzerinde Beyoğlu Bistro & Cade, Il Turco I ve Il, Kebab Doner House, Turkish Kitchen Cuisine, Cihan Pastanesi, İstanbul Börek bulunuyor.  Türk girişimcilere ait yerel iki restoranın daha bölgede yakın zamanda açılması bekleniyor. 
 
MAVI MEZE GRILL, EDGEWATER'DA HİZMETTE
New York ile New Jersey'i ayıran Hudson Nehri kıyısındaki Edgewater semtinde de Türk işletme sayısı artıyor. Geçtiğimiz yıl pizza ve burger üzerine faaliyet gösteren Chops and DelFabbro'dan (http://www.chopsdoner.com) sonra aynı bölgede Mavi Meze Grill (http://mavimezegrill.com/) New York manzarısına sahip terası ile faaliyete geçti. 725 River Road, Edgewater adresinde faaliyet gösteren Mavi Meze Grill, haftanın belli günlerinde müzikli yemek servisi de yapıyor.
 
KARADENİZ PİDE SALONU
New Jersey'de yeni açılan mekanlardan biri de 20 yıla yakın zamandır Cliffside Park'ta en eski Türk mekanlarından biri olarak faaliyet gösteren Dayının Yeri restoranına komşu açılan Karadeniz Pide Salonu. Walker Street ile Palisades Avenue kesiştiği köşede açılan Karadeni Pide Salonu, daha önce Face Burger olarak faaliyet gösteriyordu.
 
ÇİĞKÖFTEM NEW YORK'TA
1993 yılında Türkiye'de kurulan ve kendi alanında sektörün lideri olan Çiğköftem, New York şubesi ile faaliyette. Em International bünyesinde faaliyet gösteren Çiğköftem, New York'un East Village bölgesinde 9. Cadde'de 438 East adresinde hizmet veriyor. Take-out olarak hizmet veren mekan, çiğ köftenin yanı sıra çorba da servis ediyor.
 

Facebook

Youtube