Amerikalı Saç Bakım Şirketi Türkiye Pazarını İstiyor

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

ABD'de önemli yatırımları bulunan saç bakım ürünleri şirketi Farouk Systems'ın sahibi Farouk Shami, Türkiye'de yatırıma hazır olduğunu söyledi. Filistin kökenli ABD'li işadamı, Türkiye ile ticari anlamda işbirliği yapmak istediğini belirterek, fön makinesi gibi elektrikli aletler üreten firmalardan gelecek ortaklık tekliflerine açık olduğunu vurguladı.


 


Firmanın Houston'daki merkezinde Türk gazetecileri ağırlayan Filistin kökenli ABD'li işadamı Farouk Shami, Türk insanını ve Türkiye'yi çok sevdiğini ifade etti. Shami, Türkiye'nin son zamanlardaki dış politikasını takdir ederek, dikkatle izlediğinin de altını çizdi. Müslüman bir ülkenin, problemlerle boğuşan Ortadoğu'da lider ülke hüviyetine bürünerek, bu doğrultuda girişimlerde bulunmasından bir Müslüman olarak onurlandığını kaydeden Farouk Shami, "ABD'nin Ortadoğu'daki ticari hamlelerini ve ilişkilerini Türkiye üzerinden götürmesini istiyorum." dedi.

Türkiye'nin son yıllarda ekonomik anlamda da büyüyerek birçok Müslüman ülkeye örnek teşkil etmesinin önemli olduğunu vurgulayan Shami, "Ben ticaret hacmimi Filistin'de de arttırmak istedim. Orada zaten geçim sıkıntısı içinde olan halkıma iş sahaları açılması için çok mücadele ettim ancak her zaman İsrail'in engellemesiyle karşılaştım. Bu sebeple ticari anlamda şimdi Türkiye ile işbirliği yapmak istiyorum. Fön makinesi gibi bakım aletleri, elektrikli aletler üreten bir firma arıyorum. Eğer şartlar uygun olursa bu firmalarla bağlantıya geçmeye ve Türkiye'yle iş yapmaya hazırım." diyerek, Türkiye'ye mesaj gönderdi.

ABD'ye cebinde bin dolar ve bir fikirle geldiğini, uzun süre kuaförlük yaptığını anlatan Shami, başarı hikayesini, "Çok çalıştım, aç kaldım, uyumadım ama Allah'a şükürler olsun ki bugünlere geldim. Şimdi ABD başta olmak üzere 120 ülkede, sektöründe en çok ürün satan bir markanın sahibi oldum." şeklinde özetledi. (CİHAN)

Facebook

Youtube