Vodafone Çiftçi Klubüne New York Ödülü

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın desteği ve Tarım ve Kredi Kooperatifleri işbirliğiyle 2009 yılında Vodafone tarafından Türkiye’de ilk kez uygulanan program kapsamında hayata geçirilen Vodafone Çiftçi Kulübü, New York’ta iki ödül aldı.


 


Tarımsal ve kırsal kalkınmaya katkıda bulunmak amacıyla kurulan Vodafone Çiftçi Kulübü, Mercury Ödülleri’nde, “Topluluk İlişkileri” ve “Pazar Büyümesi” kategorilerinde Gümüş Ödül’ün sahibi oldu.

Üretim artışı sağlandı
700 bine yakın çiftçinin yararlandığı Vodafone Çiftçi Kulübü’nün bu prestijli ödülü kazanmasının önemine dikkat çeken Vodafone Sosyal İş Modelleri Pazarlama Yöneticisi Yiğit Özcan, şunları söyledi: “Projeyi sosyal bir iş modeli olarak kurguladık ve çiftçinin her zaman yanında

Ayrıca, çiftçileri bizzat köylerinde ziyaret ederek eğitim programları verdik, teknolojinin imkanlarını kullanarak üretimlerini nasıl kolaylaştırabilecekleri ve verimliliklerini nasıl artırabileceklerini anlattık. Vodafone Çiftçi Kulübü’ne üye olan bir çiftçimizin Vodafone’u ‘çiftçinin kılavuzu’ olarak değerlendirmesi önemli. Bu program sadece Türkiye için değil, tüm dünya ve özellikle gelişmekte olan ülkeler için örnek teşkil etti.”

Çiftçiye SMS’te ne var
İlçeye özel hava tahmini yorumları.
Ürüne özel hastalık ve zarar uyarıları.
Tarımsal destekler, hibe ve yatırım destekleri.
Hal ve piyasa fiyatları.
(Hürriyet - Cem Arıdağ)