Stepevi, New York Soho Yolunda

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Fransa, İtalya ve İngiltere'den sonra Stepevi, ABD'deki ilk mağazasını New York'un sosyetik mekânı Soho'da açıyor. Step Halı CEO'su Cem Şengör, "Çin'de mağaza arayışımız var" dedi. Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinde mağaza yarışına giren Türk markaları şimdi de yönünü Amerika'ya çevirdi. Türkiye'nin en köklü halı üreticilerinden Step, kıtaya girişini ise ABD'den yapıyor.


 

İtalya, Fransa, Tayland, İngiltere ve Dubai'daki mağazaların ardından 6'ncı şubesini New York'ta açmaya karar veren Step Halı'nın ilk vitrini de kentin gözde mekanı Soho'da olacak. Politikadan spora, sanattan iş dünyasına kadar New York'un dünyaca ünlü isimlerinin vazgeçilmez mekanı Soho'da Stepevi'nin ilk mağazası önümüzdeki hafta açılıyor.

NİŞANTAŞI'NDAN UCUZ

ABD'nin ünlü gazetesi New York Times'ın da haberinde yer verdiği Stepevi, 250 metrekarelik bir alana kuruldu. Mağazanın dizaynını ise ünlü tasarımcı Zeynep Fadıllıoğlu yaptı. Tarihi 1919 yılına dayanan Step Halı'nın CEO'su Cem Şengör, ABD'de mağaza fiyatlarının kriz ile düştüğünü ve bunun markalar için bir fırsat yarattığını söyledi. "Kiralar Nişantaşı'ndan daha düşük" diye konuşan Şengör, "ABD'de yeni mağazalar açabiliriz" dedi. İran ile yaşanan siyasi gerilimin halı piyasasını da etkilediğini söyleyen Şengör, "ABD'de İran halısına ambargo var. Türk halısı burada oldukça gözde oldu. Daha önce ürünlerimizin satışını gerçekleştiriyorduk. Gelen talebe yanıt olarak mağaza açmaya karar verdik" dedi.

ROTAYI ZENGİN ASYA'YA KIRDI

Step Halı, yurtdışı mağazalarında Stepevi adıyla çalışıyor. Dubai Emiri El Maktum'un bin 500 metrekarelik malikanesini de kaplayan Stepevi, Rus oligark Roman Abramoviç, Fransız futbolcu Nicolas Anelka'nın da evine girdi. ABD'de de birçok ünlü ismin müşterileri arasında bulunduğunu kaydeden Şengör, "Şu anda Asya'ya yönelik bir projemiz var. Çin'de mağaza açmak istiyoruz" dedi. Şengör, zengin sayısının hızla arttığı Çin'deki mağazalar için de Şangay'ın ilk durak olabileceğini, Hong Kong veya Singapur'da da çalışmalar yapacaklarını kaydetti. Gül posasından dünyanın ilk organik halı koleksiyonunu Isparta'daki tesislerinde ürettiklerini söyleyen Şengör, "Öte yandan Christian Dior, Tommy Hilfiger, Celline gibi mağazalar bizim halılarımızı kullanıyor. Her biri için özel koleksiyonlar hazırlıyoruz" dedi.

Halı, yurtdışı mağazalarında Stepevi adıyla çalışıyor. Dubai Emiri El Maktum'un bin 500 metrekarelik malikanesini de kaplayan Stepevi, Rus oligark Roman Abramoviç, Fransız futbolcu Nicolas Anelka'nın da evine girdi. ABD'de de birçok ünlü ismin müşterileri arasında bulunduğunu kaydeden Şengör, "Şu anda Asya'ya yönelik bir projemiz var. Çin'de mağaza açmak istiyoruz" dedi. Şengör, zengin sayısının hızla arttığı Çin'deki mağazalar için de Şangay'ın ilk durak olabileceğini, Hong Kong veya Singapur'da da çalışmalar yapacaklarını kaydetti. (Kerim Ülker, Sabah)

Facebook

Youtube